Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianka pojedzie na mistrzostwa Europy do Berlina

Bytomianka pojedzie na mistrzostwa Europy do Berlina Data publikacji: 31 lipca 201886 sportowców będzie reprezentowało Polskę podczas sierpniowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Berlinie. Wśród nich jest zawodniczka MKS MOSM Bytom Magdalena Stefanowicz.

No to już oficjalnie jako najmłodsza uczestniczka wystąpię w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Seniorów w Berlinie
– napisała na swoim fanpage Magdalena Stefanowicz. To ogromny zaszczyt dla naszego miasta, że wśród takich wspaniałych sportowców jak: Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki i Michał Haratyk jest reprezentantka bytomskiego klubu. Przypomnijmy, że Magdalena Stefanowicz w 2017 roku wywalczyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 18 w Nairobi. Teraz podczas mistrzostw Europy w Berlinie nasza sprinterka wystąpi w sztafecie 4x100 metrów.

W Berlinie wystartuje szóstka polskich obrońców tytułów z 2016 roku. Wysyłamy do Berlina liczną, ale mocną reprezentację. Nie chcę prognozować ile medali zdobędziemy, ale nasi zawodnicy są naprawdę dobrze przygotowani do startu i wiem, że stawiają sobie tylko ambitne cele – mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA.

Warto dodać, że dwa lata temu, w Amsterdamie, Polska zwyciężyła w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy.

ZOBACZ SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA EUROPY

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fanpage Magdalena Stefanowicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.