Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 sierpinia 2019, Bartlomiej, Jerzy, Bartosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Bytomianka najmłodszym bałtyckim długodystansowcem

Bytomianka najmłodszym bałtyckim długodystansowcem Data publikacji: 7 lipca 2016Trwającą tydzień wyprawę wzdłuż wybrzeża, zakończyła dziesięcioletnia Oliwia Kowalska z Bytomia, która została najmłodszą osobą odnotowaną w Poczcie Bałtyckich Długodystansowców.

Podczas wyprawy młodej traperce towarzyszył doświadczony długodystansowiec, Janusz Korkosza, z którym wyruszyła ze Świnoujścia do Piasków. Nie mogła ona jednak liczyć na taryfę ulgową. Oliwia sama niosła swój siedmiokilogramowy plecak, nocując pod namiotem, pomimo temperatury spadającej nad ranem do kilku stopni.

Młoda bytomianka, chociaż nieco zmęczona, jest w doskonałym humorze i chętnie powędrowałaby dalej, lecz...w Piaskach przebiega granica z Rosją.

Oliwia jest najmłodszą osobą odnotowaną w Poczcie Bałtyckich Długodystansowców (www.Poczet.PoPiasku.pl) i jedną z zaledwie dwóch wymienionych tam kobiet, które przeszły całe nasze wybrzeże od Świnoujścia do Piasków podczas jednej wyprawy.

 


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Serwis Bałtyckich Długodystansowców

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.