Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianka mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej

Bytomianka mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej Data publikacji: 11 września 2019Ma już na swoim koncie medale mistrzostw Polski i Europy. Teraz wywalczyła ten najważniejszy medal – złoty w mistrzostwach świata, które w ubiegły weekend zakończyły się w hiszpańskiej Ibizie. Mowa o bytomiance Julii Wojciechowskiej, która w parze z Antoniną Trojanowską startowała w kategorii junior mix profesional na szarfie.

Julia Wojciechowska jest uczennicą drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, zaś po lekcjach intensywnie trenuje akrobatykę na kole w powietrzu /Aerial Hoop/ w katowickim klubie SK Talent. Warto dodać, że od 2018 roku rozpoczęła również treningi na szarfie w powietrzu w parze z Antoniną Trojanowską, z którą osiągnęła wielki sukces na mistrzostwach świata.

W swojej dotychczasowej karierze Julia Wojciechowska ma na swoim koncie między innymi: tytuł wicemistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej w 2018 roku, brązowy medal na mistrzostwach Europy w 2018 roku, zaś w tym roku wywalczyła już wicemistrzostwo Polski  w akrobatyce powietrznej oraz złoty medal w parze z Antoniną Trojanowską na mistrzostwach świata.

Warto dodać, że Julia otrzymała także za dotychczasowe wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej stypendium sportowe z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Julia Wojciechowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.