Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianka Jesieni wyróżniona

Bytomianka Jesieni wyróżniona Data publikacji: 27 listopada 2019Powiedzieć o niej „nauczycielka muzyki” to nie powiedzieć nic. Bo czy zwykły nauczyciel potrafi zarazić swoją pasją całą dzielnicę? Mowa o Aleksandrze Hyli, która wczoraj /26 listopada/ odebrała statuetkę Bytomianki Jesieni przyznawaną przez Ligię Kobiet Nieobojętnych. Aleksandra Hyla z wykształcenia jest muzykiem.

Od ponad dekady mieszka i pracuje w Bytomiu, gdzie organizuje szkolne i przede wszystkim miejskie konkursy plastyczne propagujące nasze miasto, jak np. „Bytom i jego zakątki”, „Bytom w zimowej szacie”,” Twarze Bytomia”. Konkursy i wernisaże to nie wszystko. Pani Aleksandra wychodzi poza ramy zwykłego nauczania muzyki prowadząc konkursy o tematyce bytomskiej, takie jak np. „Rozśpiewany Bytom”, „Karin Stanek” czy konkurs piosenki kresowej.

Utworzyła szkolne koło Towarzystwa Miłośników Bytomia, które promuje występując ze swoim zespołem Skarb. Laureatka od lat dba także o integrację społeczną w Karbiu, gdzie prowadzi aktywną działalność włączając w liczne przedsięwzięcia dzieci romskie.

W rekomendacji do tytułu czytamy: Pani Ola to niezwykle wszechstronna osoba o szerokich horyzontach, kopalnia pomysłów, multiinstrumentalistka. Wydała już 3 płyty, w bytomskich świetlicach bezpłatnie rozpowszechnia przygotowane przez siebie śpiewniki zawierające aranżacje do różnego rodzaju repertuaru, np. pieśni patriotycznych, śląskich, bytomskich itd. Sama inwestuje w stroje swojego zespołu, czasami własnoręcznie je szyje.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.