Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Bytomianka Jesieni wyróżniona

Bytomianka Jesieni wyróżniona Data publikacji: 27 listopada 2019Powiedzieć o niej „nauczycielka muzyki” to nie powiedzieć nic. Bo czy zwykły nauczyciel potrafi zarazić swoją pasją całą dzielnicę? Mowa o Aleksandrze Hyli, która wczoraj /26 listopada/ odebrała statuetkę Bytomianki Jesieni przyznawaną przez Ligię Kobiet Nieobojętnych. Aleksandra Hyla z wykształcenia jest muzykiem.

Od ponad dekady mieszka i pracuje w Bytomiu, gdzie organizuje szkolne i przede wszystkim miejskie konkursy plastyczne propagujące nasze miasto, jak np. „Bytom i jego zakątki”, „Bytom w zimowej szacie”,” Twarze Bytomia”. Konkursy i wernisaże to nie wszystko. Pani Aleksandra wychodzi poza ramy zwykłego nauczania muzyki prowadząc konkursy o tematyce bytomskiej, takie jak np. „Rozśpiewany Bytom”, „Karin Stanek” czy konkurs piosenki kresowej.

Utworzyła szkolne koło Towarzystwa Miłośników Bytomia, które promuje występując ze swoim zespołem Skarb. Laureatka od lat dba także o integrację społeczną w Karbiu, gdzie prowadzi aktywną działalność włączając w liczne przedsięwzięcia dzieci romskie.

W rekomendacji do tytułu czytamy: Pani Ola to niezwykle wszechstronna osoba o szerokich horyzontach, kopalnia pomysłów, multiinstrumentalistka. Wydała już 3 płyty, w bytomskich świetlicach bezpłatnie rozpowszechnia przygotowane przez siebie śpiewniki zawierające aranżacje do różnego rodzaju repertuaru, np. pieśni patriotycznych, śląskich, bytomskich itd. Sama inwestuje w stroje swojego zespołu, czasami własnoręcznie je szyje.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.