Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska idzie pełną parą

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianin mistrzem Polski wagi ciężkiej w boksie

Bytomianin mistrzem Polski wagi ciężkiej w boksie Data publikacji: 2 grudnia 2019Walczący w wadze powyżej 91 kg bytomianin Oskar Safaryan, zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Opolu Mistrzostw Polski w boksie seniorów. W finałowej walce Safaryan, reprezentujący klub Concordia Knurów, pokonał 3:2 Aleksandra Stawireja.

Oskar Safaryan jest wychowankiem MOSM-u Bytom, ma na swoim koncie mistrzostwo Polski kadetów i juniorów oraz jest zwycięzcą turniejów międzynarodowych, w tym między innymi Memoriału im. Leszka Błażyńskiego, w którym odniósł sukces w 2018 roku. Obecnie Safaryan reprezentuje klub Concordia Knurów, w którego barwach właśnie sięgnął po tytuł mistrza Polski w wadze powyżej 91 kg.

Warto dodać, że Oskar Safaryan trenuje pod okiem Ireneusza Przywary, który od prawie roku szkoli byłego zawodnika MOSM-u Bytom, odnoszącego już sukcesy w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fanpage Oskar Safaryan

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.