Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie spotkali się w Recklinghausen

Bytomianie spotkali się w Recklinghausen Data publikacji: 9 września 2019Już po raz 35. w ramach Heimattreffen przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy Recklinghausen i Bytomia. Ta odbywająca się co dwa lata impreza, jak zawsze była okazją do rozmów i wspólnej zabawy społeczności, która w sercu nosi Bytom - swoje rodzinne miasto.

Zawsze podczas naszych wspólnych spotkań podkreślam, że Bytom i Recklinghausen łączą szczególne więzi, znacznie wykraczające poza ramy typowego i powszechnego partnerstwa miast
- mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas otwarcia imprezy. Podpisana niemal 20 lat temu umowa partnerska między naszymi miastami była tylko formalnym potwierdzeniem faktycznej, długoletniej i stale rozwijającej się współpracy kulturalnej, gospodarczej i edukacyjnej – dodał prezydent.

W programie wizyty nie zabrakło czasu na wspomnienia o ludziach, których działalność przyczyniła się do zacieśnienia kontaktów pomiędzy obu miastami. Goszczący w Recklinghausen prezydent Mariusz Wołosz, jego zastępca Adam Fras oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas, odwiedzili grób Johannesa Gaydy, zmarłego w 2014 roku wielkiego orędownika polsko-niemieckiego pojednania. Przypomnijmy, że za swoją działalności Gayda został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Miasta Bytomia, a jego społeczno - obywatelską postawę docenił m.in. prezydent Niemiec, przyznając mu w 2002 roku Federalny Krzyż Zasług.

Prezydent Mariusz Wołosz spotkał się także z Christophem Tesche, burmistrzem Recklinghausen, z którym rozmawiał m.in. o organizacji obchodów 20. rocznicy podpisania umowy partnerskiej. Nasza współpraca ma już swoją bogatą historię, ale wciąż wiążę olbrzymie nadzieje na jej dalszy rozwój. Stale powinniśmy mieć na uwadze jak nadać jej nową dynamikę, treść i jakość - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczne Heimattreffen były nie tylko sentymentalną podróżą wielu pokoleń bytomian, spotkaniem przy wspólnym stole, ale też okazją do rozmów o planach na przyszłość. Imprezę uświetniły występy chórów Piccolo oraz Chorus sancti Gregorius, a także koncert orkiestry z Recklinghausen. Gwiazdą wieczoru był Mirosław Szołtysek.
 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.