Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom: Głosuj online

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom wykupił nieruchomości po Arradzie

Bytom wykupił nieruchomości po Arradzie Data publikacji: 12 lutego 202010 lutego zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 3 budynków i 101 mieszkań po upadłej spółce Arrada. Tym samym za kwotę 5 mln zł gmina Bytom stała się właścicielem tych nieruchomości.

Zgodnie z zapowiedziami, skorzystaliśmy z prawa pierwokupu nieruchomości po spółce Arrada. Gmina Bytom w ciągu 14 dni przejmie wszystkie 101 lokali i 3 budynki. Lokale wejdą w zasób Bytomskich Mieszkań. Lokatorzy nie muszą już obawiać się o swój los – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Po sfinalizowaniu umowy i przejęciu przez miasto wszystkich lokali i budynków, najemcy mieszkań będą mogli starać się o ich wykup na własność od gminy – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Mieszkańcy z umowami na czas nieokreślony, będą mieli możliwość wykupu lokali za cenę, którą syndykowi zapłaci miasto - dodaje Michał Bieda.

W ciągu nadchodzącego roku Wydział Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Bytomiu zaproponuje każdemu z lokatorów zakup mieszkań. Planujemy, że lokale, które nie zostaną wykupione staną się własnością Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Bytomiu.

Bardzo się cieszę, że możemy mieszkańcom przekazać dobre wieści. Tą ważną sprawę udało się zakończyć i gmina przejęła lokale po upadłej spółce Arrada – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusz Janas.

Przypomnijmy, że 3 stycznia Rada Miejska zabezpieczyła pieniądze na wykup przez gminę 101 lokali i 3 budynków po upadłej spółce Arrada /obecnie Ano Sp. z o.o. Orzeł Spółka Komandytowo-Akcyjna/. Mieszkania i budynki należały dawniej do zakładu Orzeł Biały. Po jej upadłości w 2015 roku mieszkaniami zarządzał syndyk, który ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Lokale mieszkalne i budynki kupiła osoba prywatna za 5 mln zł, jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy gmina miała prawo ich pierwokupu. Z tej możliwości Bytom skorzystał. Prezydent przychylił się tym samym do licznych wniosków osób zamieszkujących wykupione przez miasto nieruchomości.

Warto dodać, że 7 stycznia władze miasta spotkały się z mieszkańcami lokali po upadłej spółce Arrada. Wówczas omówione zostały nie tylko zasady, na jakich mieszkańcy będą mogli wykupić od gminy lokale, ale również przekazano mieszkańcom obecnym na spotkaniu deklarację do wypełnienia, w której mogli określić czy są zainteresowani wykupem lokali. Spośród obecnych na spotkaniu mieszkańców 67% z nich zadeklarowało chęć wykupienia mieszkań na własność.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.