Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom w teatrze, teatr w Bytomiu

Bytom w teatrze, teatr w Bytomiu Data publikacji: 12 lutego 2018Dobra wiadomość dla teatromaniaków. Powraca cykl spotkań teatralnych, których mottem jest „Bytom w teatrze, teatr w Bytomiu”. Na deskach Beceku zobaczymy nie tylko gwiazdy polskiego teatru, ale będziemy też świadkami pierwszych artystycznych kroków, młodych twórców.

Przez szereg lat Bytom był mekką dla fanów teatru niezależnego. Rzesze publiczności ściągały nie tylko do Beceku, ale też na plenerowe spektakle organizowane w miejskiej przestrzeni. To właśnie w Bytomiu prezentowane były najciekawsze przedstawienia teatralne realizowane w ciągu ostatnich kilku sezonów.

Nie inaczej będzie podczas nowego cyklu. Jak zaznaczają organizatorzy misją Beceku nadal jest popularyzacja teatru i docieranie z tą formą rozrywki do odbiorców w każdym wieku. Publiczność zelektryzują nazwiska twórców wywodzących się z Bytomia. Na początek: Dorota Pomykała i Mirosława Żak.

Mirosławę Żak, aktorkę wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, która swą przygodę z teatrem rozpoczynała w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, zobaczymy już 16 lutego o 19.00 w spektaklu jednego aktora „Wielcy inny: Jezus, Gombrowicz, Osiecka”.

Ten brawurowy, literacki stand-up według tekstu Jacka Kozłowskiego wrzuca w konwencję kabaretu sylwetki – legendy. Śmieszność i szyderstwo są tu podszyte szczerym uwielbieniem dla przywoływanych postaci. We wszystkie trzy wcieli się Mirosława Żak. 23 lutego w rodzinne strony powróci Dorota Pomykała.

W ramach „Bytom w Teatrze, Teatr w Bytomiu” pojawi się w spektaklu „SELFIE.com.pl” w reżyserii Marii Seweryn jako Brygida, czyli przebojowa, nowoczesna kobieta, zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia. Mało tego, nigdy nie wybaczyła tego żadnemu mężczyźnie i od tamtej pory jest ich wrogiem. Tego wieczoru na scenie zobaczymy także Julię Kamińską, Filipa Bobka i Piotra Zelta.

25 lutego publiczność zobaczy ubiegłoroczny spektakl dyplomowy studentów IV roku bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych. „Stany skupienia” w choreografii Jacka Przybyłowicza.

Na scenie zobaczymy: Mateusza Bogdanowicza, Małgorzatę Czyżowską, Kingę Dudę, Paulę Gogol, Dominikę Gryz, Victorię Herczek, Agatę Jędrzejczak, Omara Karabuluta, Karolinę Kardasz, Wojciecha Marka Kozaka, Katarzynę Koziorz, Pawła Kozłowskiego, Joannę Kremer, Oscara Mafę, Bartłomieja Mieszczaka, Aleksandrę Nowakowską, Paulinę Nowicką, Izabelę Perez, Annę Szpaczyńską, Nicolę Wesołowską.

Więcej informacji o spektaklach na: www.becek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Krzysztof Żarkowski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.