Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom w Birmingham

Bytom w Birmingham Data publikacji: 8 października 2019Projektowanie urbanistyczne, włączanie imigrantów na rynek pracy czy zapotrzebowanie na działania kulturalne, były tematami wizyty studyjnej w Birmingham, w której brali udział przedstawiciele Bytomia.

O wyzwaniach związanych z rozwojem miast rozmawiali podczas wizyty także przedstawiciele: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Związku miast Polskich, Instytutu rozwoju Miast i Regionów, a także miast realizujących pilotaże rewitalizacji oraz Modelową Rewitalizację Miast. (przypomnijmy, działania te finansowane były przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w latach 2016 - 2018, pieniądze pochodziły z UE)

Polska delegacja miała okazję zapoznać się jak ze społecznymi i gospodarczymi problemami radzą sobie brytyjskie miasta. Rozmawiano m.in. o programie angażowania mieszkańców w projektowanie zmian w osiedlach mieszkaniowych, rozbudowie osiedli i inwestycjach realizowanych w partnerstwie publiczno-prywatnym. W trakcie warsztatów poruszano też kwestie związane z włączeniem imigrantów na rynek pracy, ochroną dziedzictwa kulturowego i potrzebami mieszkaniowymi. 

Spotkaniom towarzyszyły spacery szkoleniowe zorganizowane we współpracy z Birmingham City Council i Birmingham Library.

Organizowana przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wizyta była jednym z działań w projekcie „Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrzmiejskim”, który ma na celu opracowanie założeń systemu monitorowania strategii rozwoju lokalnego.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: IRMiR

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.