Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent spotka się z mieszkańcami

Na początek Szombierki, potem Łagiewniki, Miechowice oraz os. gen. Ziętka i Stroszek – mieszkańcy tych dzielnic będą mogli niebawem spotkać się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i porozmawiać o sprawach dotyczących miasta.

#BO Bytom: Zagłosuj online

Bytomski Budżet Obywatelski - zagłosuj online

Przebudowa ulic dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych

Ulice Mochnackiego, Wojciechowskiego, Musialika, Reptowska, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie. To drogi, które w najbliższym czasie zostaną przebudowane. Pierwsze roboty już ruszyły na ul. Mochnackiego w Szombierkach i Reptowskiej w Miechowicach.

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze

Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego wydał pozytywną ocenę merytoryczną zaktualizowanego "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+".

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom w Birmingham

Bytom w Birmingham Data publikacji: 8 października 2019Projektowanie urbanistyczne, włączanie imigrantów na rynek pracy czy zapotrzebowanie na działania kulturalne, były tematami wizyty studyjnej w Birmingham, w której brali udział przedstawiciele Bytomia.

O wyzwaniach związanych z rozwojem miast rozmawiali podczas wizyty także przedstawiciele: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Związku miast Polskich, Instytutu rozwoju Miast i Regionów, a także miast realizujących pilotaże rewitalizacji oraz Modelową Rewitalizację Miast. (przypomnijmy, działania te finansowane były przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w latach 2016 - 2018, pieniądze pochodziły z UE)

Polska delegacja miała okazję zapoznać się jak ze społecznymi i gospodarczymi problemami radzą sobie brytyjskie miasta. Rozmawiano m.in. o programie angażowania mieszkańców w projektowanie zmian w osiedlach mieszkaniowych, rozbudowie osiedli i inwestycjach realizowanych w partnerstwie publiczno-prywatnym. W trakcie warsztatów poruszano też kwestie związane z włączeniem imigrantów na rynek pracy, ochroną dziedzictwa kulturowego i potrzebami mieszkaniowymi. 

Spotkaniom towarzyszyły spacery szkoleniowe zorganizowane we współpracy z Birmingham City Council i Birmingham Library.

Organizowana przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wizyta była jednym z działań w projekcie „Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrzmiejskim”, który ma na celu opracowanie założeń systemu monitorowania strategii rozwoju lokalnego.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: IRMiR

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.