Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom stolicą łucznictwa

Bytom stolicą łucznictwa Data publikacji: 6 września 2019Około 150 łuczników z najlepszych polskich klubów rozpoczęło dzisiaj /6 września/ rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie. Rywalizacja o medale zarówno wśród kobiet, mężczyzn, jak i par mieszanych potrwa do niedzieli, 8 września. Wówczas poznamy najlepszych łuczników i łuczniczki oraz kluby sportowe.

Organizacja tak dużej imprezy, jaką są mistrzostwa Polski w naszym mieście, z pewnością cieszy miłośników łucznictwa. Mają oni bowiem szansę zobaczyć najlepszych zawodników i zawodniczki, którzy reprezentują najwyższy poziom, a wśród nich są medaliści mistrzostw Polski, a także wielu imprez rangi międzynarodowej.

W mistrzostwach Polski, które odbywają się na bocznym boisku obok stadionu Polonii Bytom /ul. Piłkarska/, zaprezentuje się około 150 łuczników i łuczniczek. Do naszego miasta zjechały najlepsze polskie kluby, których reprezentanci będą walczyć o medale zarówno indywidualnie, jak również drużynowo i w parach mieszanych /mikstach/. Wśród startujących zawodników nie zabraknie również reprezentantów naszego miasta. Swoich zawodników wystawią kluby Czarna Strzała Bytom /10 zawodników/ oraz Sekcja Łucznicza Silesii Miechowice i Tempo Stolarzowice, które mają po jednym reprezentancie w zawodach.

Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.

Zobacz program mistrzostw:


7 września, sobota:

8.00 – 17.45 – pojedynki indywidualne, drużynowe i w miksta

8 września, niedziela:

8.00 – 15.00 – serie próbne miksta, strzelanie indywidualne mężczyzn i kobiet
12.15 – finały
15.00 – ceremonia zakończenia mistrzostw.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.