Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 sierpinia 2020, Dominika, Jan, Protazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom po raz kolejny wysoko sklasyfikowany w rankingu

Bytom po raz kolejny wysoko sklasyfikowany w rankingu Data publikacji: 8 stycznia 2020W 2019 roku w całej Polsce zostało sklasyfikowanych 3765 klubów oraz 881 gmin, które brały udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. W ogólnopolskim rankingu po raz kolejny bardzo wysoko uplasował się Bytom, który został sklasyfikowany na 20. miejscu.

Warto podkreślić, że do ogólnej klasyfikacji brane są pod uwagę wyniki młodych sportowców z najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej zarówno w regionie, jak i skali całego kraju. Bardzo dobre wyniki naszych sportowców, zdobycze medalowe na wielu prestiżowych imprezach miały wpływ na bardzo dobry wynik naszego miasta.

W 2019 roku nasze miasto otrzymało łącznie 1206,13 punktów, wyprzedzając takie miasta jak m.in.: Kielce, Częstochowę, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Bielsko-Białą, Sosnowiec, Rybnik czy Sopot. Warto dodać, że w pierwszej setce – na 62. miejscu uplasował się GKS Czarni Bytom, zaś na 128. miejscu tenisowy klub Górnik Bytom. W rankingu znalazły się również inne kluby, między innymi: MKS MOSM Bytom, MLKS Czarna Strzała, WTS Polonia Bytom czy MUKS Ippon Bytom – tabela ze wszystkimi bytomskimi klubami, które zostały sklasyfikowane w rankingu dostępna jest TUTAJ

Punkty zdobyte przez bytomskie kluby miały także wpływ na wysoką pozycję województwa śląskiego w ogólnej klasyfikacji. Nasze województwo zostało sklasyfikowane na bardzo dobrym 3. miejscu, ustępując województwu mazowieckiemu i wielkopolskiemu.

Zobacz porównanie lat 2015 - 2019

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.