Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom otwarty na przedsiębiorców

Bytom otwarty na przedsiębiorców Data publikacji: 28 marca 2017Z dużym zainteresowaniem wśród lokalnych przedsiębiorców spotkało się pierwsze z cyklu spotkanie zorganizowane przez Fundusz Górnośląski SA. oraz Urząd Miejski w Bytomiu. Tematyka dotyczyła form wsparcia, z których mogą korzystać przedsiębiorcy działający w sektorze MSP.

W pierwszej części spotkania skupiono się na zagadnieniach związanych ze wsparciem przedsięwzięć poprzez niskooprocentowane pożyczki preferencyjne. Tematem, który szczególnie interesował przedsiębiorców był faktoring. Specjaliści z FG SA. przedstawili na czym polegają mechanizmy tego rozwiązania finansowego.

Sporo miejsca poświęcono także omówieniu zasad korzystania z usług doradczych i szkoleniowych oraz wsparcia rozwoju firm w obszarze internacjonalizacji (oferta sieci Enterprise Europe Network dla MŚP z województwa śląskiego).

Warto wspomnieć, że początkiem tego roku władze miasta podpisały list intencyjny z Funduszem Górnośląskim SA. Oddział w Katowicach, związany z projektem Operator Usług Rozwojowych w województwie śląskim, w ramach działania 8.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Tworzona z myślą o przedsiębiorcach baza usług rozwojowych ma zapewniać powszechny dostęp do informacji na temat podmiotów świadczących usługi rozwojowe oraz ich oferty, tak aby każdy zainteresowany mógł łatwo i szybko wyszukać ofertę rozwojową dopasowaną do swoich potrzeb.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.