Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom otrzymał kolejne miliony na inwestycje

Bytom otrzymał kolejne miliony na inwestycje Data publikacji: 23 marca 2020



13 inwestycji za ponad 9 mln zł zostanie zrealizowanych w Bytomiu dzięki dofinansowaniu, jakie nasze miasto otrzymało z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji oraz Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Dzięki dofinansowaniu, jakie Bytom otrzymał z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować wiele potrzebnych inwestycji w naszym mieście. Wśród nich są m.in.: modernizacje sześciu przejść dla pieszych, budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej, termomodernizacja budynków czy wymiana stolarki okiennej
– mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Nasze miasto otrzymało w sumie dofinansowanie aż na 13 inwestycji, z czego 11 pochodzi z Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, zaś dwie realizowane będą w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności”.

Łączny koszt tych inwestycji oszacowano na 9,3 mln zł, z czego dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wynosi 6,4 mln zł, zaś pozostała część to wkład własny gminy Bytom – 2,9 mln zł
– mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Wśród wszystkich 13 inwestycji, jakie będę realizowane w mieście, w ramach podnoszenia efektywności energetycznej budynków najdroższą będzie wymiana stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych w ramach ograniczenia niskiej emisji – 2,3 mln zł, termomodernizacja budynku Środowiskowego Domu Samopomocy „Integracja” przy ul. Karpackiej 25 – 1,3 mln zł oraz modernizacja odcinka infrastruktury Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej w Bytomiu – 1,1 mln zł.

Z kolei projektami, które otrzymały dofinansowanie w ramach modernizacji infrastruktury ruchu pieszego są: przebudowa sześciu przejść dla pieszych przy ul. Wrocławskiej /w pobliżu skrzyżowania z ul. Didura/, Strzelców Bytomskich /w pobliżu ulic Fałata w Śródmieściu i Lazarówka w Suchej Górze/, Piłsudskiego /w pobliżu ul. Witczaka/, Powstańców Śląskich /w pobliżu ul. Chełmońskiego/ oraz Witczaka /w pobliżu ul. Prusa/ za 235 tys. zł czy modernizacja punktów oświetleniowych /wymiana 200 sztuk energochłonnych opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy ledowe w Parku Amendy w Łagiewnikach, placu Kościuszki oraz na ulicach:  Chrzanowskiego, Łużyckiej, Przy Kopalni, Rycerskiej, Tarnogórskiej, Łaszczyka oraz Karlika/ za 400 tys. zł.

Bytom otrzymał również dofinansowanie do modernizacji Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego za prawie 680 tys. zł, termomodernizacji budynku Przedszkola Miejskiego nr 32 przy ul. Arki Bożka za ponad 150 tys. zł, stworzenie tzw. Zielonej Strefy /między innymi: nasadzenie drzew, wykonanie alejek, trawników, oświetlenia terenu/ na ul. Katowickiej na kwotę 513 tys. zł oraz modernizacji przystanków komunikacji miejskiej za 856 tys. zł, w ramach których wykonana zostanie:
- przebudowa przystanków przy ul. Bławatkowej, Chrobrego, Gajowej „Pętla Górniki,
- budowa zatoki autobusowej przy ul. Żołnierskiej, budowa przystanku autobusowego przy ul. Konstytucji,
- budowa przystanku autobusowego przy ul. Wrocławskiej w rejonie sklepu ALDI i likwidacji przystanku przy budynku Bytom Square.

Warto dodać, że wśród dofinansowanych projektów są również dwie inwestycje sportowe: termomodernizacja budynku socjalno-administracyjnego przy stadionie miejskim na ul. Frycza-Modrzewskiego w Szombierkach za prawie 950 tys. zł oraz przebudowa misy basenu na terenie kąpieliska przy ul. Wrocławskiej za ponad 750 tys. zł.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/GZM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.