Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 sierpinia 2020, Dominika, Jan, Protazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Bytom Live Music. Nabór do 21 lutego

Bytom Live Music. Nabór do 21 lutego Data publikacji: 14 stycznia 2020Do 21 lutego zespoły muzyczne z Bytomia i okolic mają czas na przesłanie zgłoszenia do przeglądu zespołów muzycznych Bytom Live Music. Ma on wyłonić wykonawców, którzy wystąpią podczas Dni Bytomia oraz Letniego Grania na Rynku.

Bytom Live Music ma promować bytomskich artystów, dlatego, zgodnie z regulaminem, połowa składu zespołu musi być zameldowana w Bytomiu. Ważne, by artyści zaprezentowali swój autorski repertuar w dowolnym stylu muzycznym.

Aby wziąć udział w przeglądzie, należy nagrać demo z dwoma utworami własnego autorstwa i przesłać w formie pliku mp3 wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: przegladbytom@gmail.com albo: w.ciecierega@becek.pl (o terminie występu, zakwalifikowani do przeglądu wykonawcy, zostaną powiadomieni mailowo).

Oceniane będą: poziom i technika wykonania, brzmienie zespołu, opracowanie muzyczne, teksty pod kątem przekazu i wartości literackiej, ogólne wrażenie artystyczne.

Dwa zwycięskie zespoły wystąpią podczas przyszłorocznych Dni Bytomia, a jeden - w trakcie Letniego Grania na Rynku. 

Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie Beceku - kliknij.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.