Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Wstrzymano użytkowanie obiektów po byłym zakładzie Jopek

PINB na wniosek prezydenta miasta wydał postanowienie o natychmiastowym wstrzymaniu użytkowania obiektów na terenie posesji przy ul. Łokietka 10, gdzie w październiku 2019 roku wybuchł pożar tekstyliów. Powodem wydania ww. postanowienia jest użytkowanie obiektu niezgodnie z przeznaczeniem i nielegalne składowanie odpadów.

Bytom gotowy do Sprzątania świata

Kilkaset worków, ponad kilka tysięcy rękawiczek i 10 kontenerów, z których każdy pomieści 7 metrów sześciennych odpadów. Bytom przygotowuje się do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata 2020.

Powszechny Spis Rolny

Od 1 września do 30 listopada w całym kraju prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny. Jego wyniki są źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Udział w spisie jest obowiązkowy.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytom gotowy do Sprzątania świata

Bytom gotowy do Sprzątania świata Data publikacji: 8 września 2020Kilkaset worków, ponad kilka tysięcy rękawiczek i 10 kontenerów, z których każdy pomieści 7 metrów sześciennych odpadów. Bytom przygotowuje się do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata 2020. Już 17 września w teren wyjdą uczniowie bytomskich szkół, a 18 i 19 sprzątać będą już wszyscy zainteresowani bytomianie. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, odebrać worki, rękawiczki i... wyruszyć w teren 18 i 19 września.

Tegorocznej akcji, która w Bytomiu organizowana jest już po raz 27. przyświeca hasło „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Podobnie, jak w ubiegłych latach Sprzątanie Świata swoim zasięgiem obejmie przede wszystkim tereny przyszkolne oraz inne miejsca, które w specjalnej ankiecie zgłoszeniowej zaznaczą poszczególne szkoły lub inni uczestnicy akcji.

Tradycyjnie już ekipy uczniów wyposażone w worki i rękawiczki, rozprawią się z odpadami pozostawionymi na terenach zielonych m.in. w Żabich Dołach, Suchogórskim Labiryncie Skalnym  czy Miechowickiej Ostoi Leśnej. Zebrane śmieci z wyznaczonych punktów odbierze Miejski Zarząd Dróg i Mostów, a zutylizuje je specjalistyczna firma – mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jak co roku w tę proekologiczną akcję włączają się nie tylko bytomscy uczniowie, ale wszyscy, którym leży na sercu troska o przyrodę. Do udziału w akcji będzie można  się zapisać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30) oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych – lokal w Bytomiu przy pl. Sobieskiego 3 (godziny otwarcia). Tam też będzie można odebrać worki i rękawiczki.
 
Chętnych, by wziąć udział w wielkim sprzątaniu Bytomia nie brakuje, o czym świadczy liczba zgłoszonych szkół. Są wśród nich: SP 4, SP 5, SP 16, SP 21, SP 28, SP 32, SP 33,  SP 38, SP 54, Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2 oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie.

W tym roku, zgodnie z hasłem przewodnim akcji, będziemy zachęcać uczestników do rezygnacji z plastiku albo zredukowania go w codziennym życiu i wybierania bardziej ekologicznych rozwiązań. Niezmiennie też będziemy mówić o prawidłowej i odpowiedzialnej segregacji odpadów
– mówi Wojciech Bryś.

Pobierz formularz zgłoszeniowy i kwestionariusz ryzyka epidemicznego.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.