Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Bytom gościł delegację z Żytomierza Data publikacji: 1 września 2015Wizytą w Bytomiu zakończyła się wczoraj (31 sierpnia) delegacja Żytomierskiej Rady Obwodowej, która przybyła do Polski w na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.

Choć pobyt gości związany był przede wszystkim z podpisaniem umowy o partnerstwie pomiędzy Żytomierzem a Województwem Śląskim, w programie wizyty znalazło się też spotkanie w Bytomiu.

Z prezydentem Damianem Bartylą spotkali się: Vitalii Frantsuz, Przewodniczący Żytomierskiej Rady Obwodowej oraz Lubov Cymbaliuk, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Żytomierz. Spotkanie z przedstawicielami Żytomierza było okazją do rozmowy o rozszerzeniu współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej czy społeczno-kulturalnej, ale też nawiązaniu kontaktów gospodarczych.

Duża część rozmowy poświęcona był również aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz tym, jakie obciążenia dla samorządów niesie ze sobą widmo wojny.

Przypomnijmy, że w ramach współpracy między miastami, do Bytomia przyjeżdżają polskie zespoły z Żytomierszczyzny, z kolei bytomianie goszczą na Ukrainie m.in. podczas Dni Kultury Polskiej czy Dniach Żytomierza. W pielęgnowaniu polsko-ukraińskich kontaktów duży wkład mają także działające na rzecz Kresów organizacje non profit.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.