Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

By pomagać lepiej

By pomagać lepiej Data publikacji: 6 lutego 2018Ponad 800 osób z Bytomia, Vsetina, Ormoż oraz Recklinghausen wzięło udział w projekcie „Nie jesteś sam: solidarność jako wyznacznik wartości europejskich - festiwal wolontariatu” zrealizowanego w ramach programu Europa dla Obywateli.

Przypomnijmy, że projekt Nie jesteś sam(...), zainaugurowało wręczenie statuetek Bytomskiego i Międzynarodowego Anioła Wolontariatu. Trafiły one do Anny Kowolik, szefowej Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych oraz do Prostovoljno Gasilsko Društvo ze słoweńskiego Ormož, czyli odpowiednika polskiej Ochotniczy Straży Pożarnej. Następnie uczestnicy brali udział w warsztatach, których tematyka związana była m.in. z organizowaniem różnych form działalności obywatelskiej czy promocją wolontariatu i organizacji non profit w mediach.

Podczas spotkań zorganizowanych m.in. w Biurze Organizacji Pozarządowych czy Domu Nadziei, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami z pracy wolontaryjnej. W ramach wizyty studyjnej zaprezentowano lokalne inicjatywy wolontarystyczne oraz działania na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu. Zajęcia praktyczne przedstawiające efekty działania na rzecz lokalnych społeczności zorganizowano m.in. w DPS Kombatant czy w Zakładzie Aktywności i Zawodowej.

Ciekawe okazały się też zajęcia ze streetworkerami z Grupy Pedagogów Ulicy UNO. W projekcie wzięli udział m.in. bytomscy harcerze, skauci drużyn harcerskich ze Vsetina, stowarzyszenie Netzwerk Burgerengagement fur den Kreis Recklinghausen, Onko Duha ze Vsetina, Rdeci Kriz Slovenije, terapeuci, pracownicy Centrum Pomocy Rodzinie ze Vsetina, przedstawiciele Kościoła Ewangelickiego, diakonia we Vsetinie, Grupa Pedagogów Ulicy przy Centrum Ewangelizacji kościoła Augsbursko-Ewangelickiego nauczyciele, studenci, uczniowie szkół średnich i podstawowych.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Bytomiu był realizowany w ramach unijnego programu Europa dla Obywateli, Partnerstwo Miast.

Raport końcowy
europa.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.