Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budowa strażnicy przy ul. Łużyckiej dobiegła końca

Budowa strażnicy przy ul. Łużyckiej dobiegła końca Data publikacji: 21 maja 2020Nowa strażnica to inwestycja, która nie tylko poprawiła warunki pracy bytomskich strażaków, ale przede wszystkim zwiększyła bezpieczeństwo mieszkańców Bytomia – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który w czwartek, 21 maja odwiedził nową siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Budowa nowoczesnej siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przy ul. Łużyckiej zakończyła się kilka miesięcy wcześniej niż przewidywała umowa, a powstający obiekt od początku wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. Przypomnijmy, że na prawie 25 tys. metrach kwadratowych wybudowano trzy segmenty, w których znajdują się:

Segment A – trzykondygnacyjny budynek Komendy Miejskiej z zintegrowanym stanowiskiem kierowania, salą sztabową, pomieszczeniami biurowymi oraz nową siedzibą Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu;

Segment B – dwukondygnacyjny budynek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z halą garażową na 18 stanowisk, szatniami, salami wykładowymi, warsztatem aparatów ODO oraz magazynami;

Segment C – jednokondygnacyjny budynek z przeznaczeniem na pomieszczenia techniczne i wieżą.

Warto dodać, że oprócz trzech głównych segmentów ukończone zostały także wyjazdy na drogi publiczne, w tym głównym wyjazd na ul. Łużycką oraz plac wewnętrzny.

Nowoczesny obiekt będzie miejscem pracy nie tylko strażaków, ale również Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego
– mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Tym samym w jednym miejscu swoją siedzibę mają bardzo ważne dla miasta jednostki, które odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta – dodaje prezydent Wołosz.

Budowa nowej strażnicy dla PSP kosztowała łącznie ponad 23 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu państwa w ramach Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020. 2,2 mln zł dołożył także wojewoda śląski, a Urząd Miejski w Bytomiu sfinansował Program Funkcjonalno-Użytkowy, na który przeznaczono około 150 tys. zł.

Dodajmy, że dotychczasowa siedziba strażaków przy ul. Strażackiej, z której trwa wyprowadzka bytomskich strażaków, ma ponad 100 lat i pochodzi z 1904 roku. Obiekt ten nie spełniał podstawowych wymogów BHP, a parking i garaże były za małe. Teraz dzięki nowo wybudowanej strażnicy mają nowoczesny obiekt, który nie tylko zwiększy komfort pracy strażaków z PSP, ale będzie miał wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek/Arkadiusz Janocha/Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.