Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budowa strażnicy idzie pełną parą

Budowa strażnicy idzie pełną parą Data publikacji: 27 listopada 2019W połowie przyszłego roku ma zostać oddana do użytku strażnica Bytomskiej Straży Pożarnej, która powstaje przy ul. Łużyckiej. Prace przy budowie kompleksu idą pełną parą.

Na prawie 25 tys. metrów kwadratowych stoją już trzy segmenty. Będą tam garaże (18 stanowisk), szatnie, sale wykładowe, magazyny, pomieszczenia techniczne, warsztaty aparatów ODO (ochrony dróg oddechowych), sale wykładowe. W budynku Komendy Miejskiej PSP (segment A) będzie znajdował się też  Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.

Obecnie ekipy budowlane montują bramy garażowe i instalacje wewnętrzne. Zagospodarowywany jest teren wokół budynku, gdzie będą drogi i place manewrowe.

 

Ponad 23 mln zł na budowę strażnicy PSP pochodzą z budżetu państwa w ramach ‘Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020’. 2,2 mln zł dołożył wojewoda, a Urząd Miejski w Bytomiu sfinansował Program Funkcjonalno-Użytkowy (147 tys. zł).

Dodajmy, że obecna siedziba strażaków przy ul. Strażackiej ma ponad 100 lat (pochodzi z 1904 roku) i jest w bardzo złym stanie technicznym. Nie spełnia podstawowych wymogów BHP. Parking i garaże są za małe. Aby wjechać do garażu, strażacy muszą... składać lusterka. Kiedy wyruszają na akcję, zbiegają na parter z trzeciego piętra, nie mają do dyspozycji ślizgów (które widzimy na przykład na filmach).

Strażacy nie mają też miejsca do tego, żeby doskonalić sprawność fizyczną. Korzystają z obiektów zewnętrznych. Tymczasem nowy obiekt będzie wyposażony w salę gimnastyczną.

Z nową siedzibą strażacy wiążą spore nadzieje. Nie tylko poprawią się ogólne warunki pracy. Zwiększy się też bezpieczeństwo mieszkańców. W przypadku pożaru strażacy szybciej dotrą do Miechowic, Karbia i Bobrka


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. G. Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.