Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Co nowego na placu budowy nowego lodowiska?

Prace brukarskie po wschodniej stronie układu drogowego, roboty zbrojarskie i żelbetowe po obydwu stronach trybun, a także prace tynkarskie w budynku administracyjnym, gdzie powstanie sala gimnastyczna oraz lokale usługowe i biurowe. Na placu budowy nowego lodowiska roboty idą pełną parą.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Budowa nowej hali lodowiska - wiadomości z placu budowy

Budowa nowej hali lodowiska - wiadomości z placu budowy Data publikacji: 29 lipca 2020Montaż płyt warstwowych po wschodniej i zachodniej stronie hali lodowiska, prace żelbetowe po obydwu stronach trybun, roboty ciesielskie po północnej stronie stropodachu, a także montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej w obiekcie. To główne prace, jakie obecnie są wykonywane w nowej hali lodowiska.

Intensywne prace realizowane są nie tylko w głównym obiekcie hali lodowiska, ale również wokół niego. Wykonawca zakończył prace związane ze stabilizację gruntu oraz tzw. podsypką /warstwa wyrównawcza z drobnego kruszywa/, jak również ułożone zostały już krawężniki. Wszystkie te prace realizowane są w związku z nowym układem drogowym wokół hali lodowiska. Warto także dodać, że zakończyły się prace związane z montażem instalacji elektrycznej i sanitarnej w budynku administracyjnym, który zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik/Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.