Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

BPK inwestuje w przepompownię ścieków Śródmieście

BPK inwestuje w przepompownię ścieków Śródmieście Data publikacji: 30 listopada 2019Dobiega końca pierwszy etap prac związanych z hermetyzacją zbiorników ścieków znajdujących się na terenie przepompowni Śródmieście należącej do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Dzięki temu uciążliwości zapachowe związane z pracą przepompowni będą zdecydowanie mniejsze.
 
W ramach prowadzonych prac wymieniono pokrycia zbiorników ścieków. Do tej pory pokrycia były wykonane z blachy trapezowej, która ze względu na agresywne środowisko panujące w zbiornikach uległa całkowitemu zniszczeniu. Z tego powodu stara konstrukcja została rozebrana, a blachę zastąpiono bardziej wytrzymałym materiałem, czyli laminatem poliestrowo-szklanym. Nowe pokrycia będą szczelne, dlatego praca przepompowni nie będzie już tak uciążliwa dla mieszkańców jak dotychczas. Poza wymianą pokryć zbiorników, w obrębie budynków przepompowni wymieniono także pokrycia podłóg, drzwi wejściowe, bramy wjazdowe dla wciągników oraz rynny. 
 
Przepompownia Śródmieście znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej i Łagiewnickiej w miejscu dawnej oczyszczalni ścieków, tuż obok zaplecza technicznego Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Prowadzona inwestycja jest szczególnie ważna ze względu na niewielką odległość przepompowni zarówno od centrum miasta, jak i dzielnic Szombierki i Łagiewniki. Hermetyzacja zbiorników sprawi, że mieszkańcy tych okolic odczują zdecydowaną poprawę klimatu. 
 
Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł 1,64 mln zł. W przyszłym roku Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. planuje wykonanie dalszych prac, które doprowadzą do niemalże całkowitego wyeliminowania uciążliwości. Do realizacji drugiego etapu hermetyzacji zbiorników ścieków przedsiębiorstwo przystąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, jednak dużą różnicę bytomianie odczują już teraz.. 
 
Poza pełną hermetyzacją zbiorników w przepompowni Śródmieście, spółka planuje w przyszłym roku zrealizować podobne działania w innych częściach miasta. Dzięki temu uciążliwości zapachowe związane z odbieraniem i oczyszczaniem ścieków będą zdecydowanie mniej dokuczliwe także dla mieszkańców innych dzielnic Bytomia oraz Radzionkowa.


Autor: AK
Zdjęcia: arch. BPK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.