Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Boks w teatrze. Memoriał Błażyńskiego już za nami

Boks w teatrze. Memoriał Błażyńskiego już za nami Data publikacji: 7 października 2018Za nami emocjonujące pojedynki na pięści, czyli XIII Memoriał Leszka Błażyńskiego. Tegoroczna impreza już po raz piąty odbyła się w Teatrze Rozbark (dawnej cechowni byłej kopalni Rozbark), gdzie w latach 70. odbywały się pojedynki bokserskie.

Na ringu wybudowanym w Teatrze Rozbark walczyli ze sobą młodzi zawodnicy z Polski, Ukrainy, Czech oraz Anglii. Łącznie ponad 60 zawodników z 24 klubów. W sobotę odbyły się pierwsze walki turniejowe oraz pojedynek „gigantów”, czyli mierzącego ponad dwa metry Oskara Safaryana (202 cm, 115 kg) z Damianem Knybą (201 cm, 120 kg) z Astorii Bydgoszcz. Bytomianin stoczył ze swoim rywalem Damianem Knybą zacięty bój, który skończył się dla niego jednogłośnym zwycięstwem na punkty.

Przypomnijmy, że 19-letni Safaryan jest mistrzem Polski kadetów i juniorów oraz zwycięzcą turniejów międzynarodowych. Trzy lata starszy Knyba to medalista młodzieżowych mistrzostw Polski, w przeszłości trenował rzut dyskiem i pchnięcie kulą w Zawiszy Bydgoszcz.

Tego dnia odbyła się równie emocjonująca walka wieczoru: Damian Durkacz (Polska) - Roman Poljakow (Ukraina). Ten pojedynek zakończył się przed czasem efektownym zwycięstwem Damiana Durkacza.

Warto również wspomnień kolejny, oklaskiwany przez kibiców pokazowy pojedynek Artura Proksy, syna mistrza Europy zawodowców, z Ksawierem Blecharzem.

Drugiego dnia memoriału odbyły się walki finałowe. Najlepszym pięściarzem turnieju został junior Daniel Piotrowski z klubu Potężnie Ciechocinek. W kategorii do 64 kg pokonał jednogłośnie na punkty Aziza Mohammeda z Strike 06 Luton, a w finale 3:0 Michala Zborila z Fight Club Ostrawa. Puchary otrzymali także najlepszy technik - kadet Anglik Saqib Mehmood (Strike 06 Luton) oraz najlepszy pięściarz wagi muszej – kadet Kamil Kopyto (Czarni Góral Żywiec).

Podczas dwudniowej imprezy można było również obejrzeć prywatne pamiątki i trofea Leszka Błażyńskiego - jednego z najlepszych sportowców w historii Bytomia. Pięściarz był m.in. mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971), dwukrotnym brązowym medalistą igrzysk olimpijskich (1972, 1976), dwukrotnym mistrzem Polski (1971, 1973). Wygrał aż 282 pojedynki, cztery starcia zakończyły się remisem, a 31 walk przegrał.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.