Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2019, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

#BO_Bytom: znamy zwycięskie projekty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

61 projektów, 26 tys. 965 ważnych głosów, z czego 22,5 tys. głosów oddanych w głosowaniu internetowym, a blisko 4,5 tys. – tradycyjnie, poprzez karty do głosowania. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego jest projekt #BO Rozbark.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł. Data publikacji: 15 lipca 2019Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

Wystarczy mieć dobry pomysł i znaleźć 50 mieszkańców Bytomia, którym pomysł też się spodoba. Potem pozostaje tylko zgłoszenie projektu, oczekiwanie na ocenę formalną i emocjonujące głosowanie, w wyniku którego wyłonione zostaną najlepsze propozycje. W ten sposób bytomianie mogą zmienić swoje otoczenie przy pomocy Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powodzenie realizacji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zależy od zaangażowania i pomysłów mieszkańców. Liczymy na aktywność bytomian i wierzymy, że inicjatywa ta będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem
– mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Zgłaszane do budżetu obywatelskiego projekty nie muszą dotyczyć tylko inwestycji i remontów, mogą być związane także np. z organizacją wydarzeń. W nowym rozdaniu zrezygnowano z rejonizacji i podziału projektów na dzielnice, a także umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.

W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna będzie zgoda rodzica lub opiekuna. Dobrą informacją dla społeczności szkolnych jest to, że po zmianie przepisów one także będą mogły zgłaszać swoje pomysły. Warunkiem będzie udostępnienie mieszkańcom powstałych na terenie szkoły obiektów, np. placu zabaw czy nowego boiska. 

Prace nad budżetem obywatelskim są przede wszystkim okazją do dialogu miedzy mieszkańcami a władzami miasta – mówi Michał Bieda, I zastępca prezydenta Bytomia. Dzięki budżetowi obywatelskiemu poznajemy lepiej potrzeby społeczne mieszkańców. To narzędzie, które aktywizuje i angażuje mieszkańców a także umożliwia realizację konkretnych pomysłów.

Podpisane wnioski do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego (wraz z listami poparcia) można składać od 15 lipca do 10 września w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2, przesyłać listownie, oraz elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP. Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 13 do 28 października 2019 r. w formie elektronicznej i papierowej.

Więcej informacji pod numerem telefonu 32 388 33 47.

Wniosek na realizację projektu


Lista poparcia dla projektu

Treść  zarządzeniaAutor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.