Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom: Ruszyła weryfikacja złożonych wniosków

Plaża i rowery wodne na Brandce, punkt triangulacyjny w Suchej Górze, nowe place zabaw w różnych zakątkach miasta, remonty dróg i chodników to tylko część projektów, które złożyli bytomianie w ramach tegorocznej odsłony Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie wpłynęły 34 pomysły.

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

BO Bytom: Ruszyła weryfikacja złożonych wniosków

BO Bytom: Ruszyła weryfikacja złożonych wniosków Data publikacji: 28 lipca 2020Plaża i rowery wodne na Brandce, punkt triangulacyjny w Suchej Górze, nowe place zabaw w różnych zakątkach miasta, remonty dróg i chodników to tylko część projektów, które złożyli bytomianie w ramach tegorocznej odsłony Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie wpłynęły 34 pomysły. Wyniki weryfikacji poznamy do 27 sierpnia.
 
Wśród projektów, które zgłoszono do BO Bytom pojawiło się kilka tych, które walczyły o głosy bytomian w poprzedniej edycji. Jak zaznaczają pracownicy merytoryczni, z którymi wnioskodawcy konsultowali swoje wnioski, to dobrze opisane, uargumentowane pomysły, którymi warto raz jeszcze zainteresować bytomian.
 
Nie brak też nowych inicjatyw, spośród których warto wymienić np. zagospodarowanie terenu wokół punktu zerowego układu współrzędnych "Sucha Góra" - projektu, który łączy ze sobą działania inwestycyjne jak i edukacyjne ukierunkowane na promocję wiedzy o historii regionu. Wnioskodawcy postawili też na projekty związane z modernizacją obiektów sportowych czy budową nowych miejsc do uprawiania aktywności na zewnątrz jak np. rolkowisko.
 
Innowacją  tegorocznej edycji BO Bytom były konsultacje poszczególnych  projektów z pracownikami merytorycznymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Urzędnicy pomagali nie tylko uzyskać informacje związane np. z własnością gruntów, ale też kwestiami konserwatorskimi czy zgodnością projektu z planami zagospodarowania przestrzennego.
 
Liczba złożonych wniosków jest mniejsza niż w ubiegłym roku, na co wpływ miała epidemia koronawirusa. Cieszymy się jednak, że nie zdołała ona zatrzymać kreatywności mieszkańców naszego miasta, którzy złożyli wiele ciekawych projektów - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Zachęcam do śledzenia kolejnych etapów BO Bytom i współdecydowania o tym, który projekt zostanie zrealizowany - dodaje wiceprezydent.
 
Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców do tegorocznych zasad głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego wprowadzono zmianę dotyczącą liczby oddanych głosów. Każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami, dzięki czemu będzie mógł oddać swój głos na dwa projekty:

•    jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł - do wyczerpania kwoty 2 mln zł
•    jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł - do wyczerpania puli środków przewidzianych w budżecie miasta na BBO po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym.

Warto dodać, że weryfikacja złożonych projektów będzie prowadzona do 27 sierpnia, a jej wyniki  wraz z uzasadnieniami ocen negatywnych zostaną opublikowane na naszych stronach internetowych.  Przypomnijmy, że w ubiegłej edycji zgłoszono 85 projektów, z czego na 61 poddanych pod głosowanie, swoje głosy oddało łącznie prawie 27 tysięcy bytomian.
Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.