Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska - wiadomości z placu budowy

Roboty żelbetowe na trybunie wschodniej i zachodniej, prace murarskie ścian nośnych klatki schodowej i ścian nośnych I piętra w łączniku między halą główną, a budynkiem administracyjnym oraz zakończenie stabilizacji gruntu pod parkingi i drogę po stronie wschodniej. Na placu budowy nowego lodowiska trwają intensywne prace.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

BO Bytom - Miasto ogłosiło przetarg na naprawę trybuny na stadionie GKS Rozbark

BO Bytom - Miasto ogłosiło przetarg na naprawę trybuny na stadionie GKS Rozbark Data publikacji: 24 czerwca 2020Modernizacja trybuny na obiekcie GKS Rozbark jest konieczna. Takie zalecenia wydał PINB ze względu na pogarszający się stan techniczny trybuny oraz bezpieczeństwo kibiców – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. 23 czerwca ogłosiliśmy przetarg na realizację koniecznych robót naprawczych, które poprawią stan infrastruktury na obiekcie – dodaje Adam Fras.

Naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana będzie w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie musiał rozebrać, a następnie odtworzyć mur oporowy trybuny, wyremontować strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczyć ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia zostanie oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą przejdą remont, zaś skarpa zostanie wyprofilowana.

Warto podkreślić, że naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark jest konieczna, aby móc zrealizować kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego na stadionie. Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względów na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców. Tym samym zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej oraz określenia niezbędnych napraw na obiekcie.

Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 6 tygodni na realizację wszystkich robót na trybunie – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Remont trybuny umożliwi nam przejście do kolejnego etapu związanego z przebudową boisk – podkreśla Adam Fras.

Złożyliśmy do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie tej części inwestycji. Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu niezwłocznie przystąpimy do ogłoszenia przetargu na przebudowę boiska treningowego – dodaje Michał Bieda.

Przypomnijmy, że w ramach projektu złożonego w budżecie obywatelskim ma zostać wykonane pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, urządzenia sportowe tj. bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty oraz ogrodzenie, ciągi komunikacyjne tj. chodniki i place, odwodnienie boiska oraz oświetlenie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.