Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Bluesowa bana znowu wyjechała na tory

Bluesowa bana znowu wyjechała na tory Data publikacji: 7 września 2019Bluesowy tramwaj to jedyny jeżdżący po Bytomiu tramwaj, do którego zamiast biletu lepiej zabrać instrument. Dzisiaj, 7 września już po raz siódmy na tory wyjechała Blues Bana. Impreza, która ma już swoją markę co roku cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród muzyków, jak również mieszkańców Śląska.

Grasz! zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj - taka idea od lat przyświeca Blues Banie - jedynemu na Śląsku tramwajowi, który raz w roku rozbrzmiewa muzyką graną na żywo.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym regionie. Chcemy się dzielić bluesem z jak największą liczbą słuchaczy, dlatego cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem kolejną edycją
– mówił Krzysztof Wydro, bytomski muzyk bluesowy i pomysłodawca imprezy. Dzisiaj do Bytomia przyjechali mieszkańcy Chorzowa, Sosnowca, Rybnika i wielu innych miast, którzy specjalnie tego dnia przybywają do Bytomia, niektórzy by z nami zagrać, inni by posłuchać – podkreślał Krzysztof Wydro.

Projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich SA i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Głównym przystankiem, gdzie mogliśmy usłyszeć bluesowe rytmy był pl. Sikorskiego, ale popularna „eNka” z muzykami „dżemowała” również przejeżdżając przez ulice Jagiellońską oraz Moniuszki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Grzegorz Goik/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.