Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Zostań mistrzem segregacji

Zgodnie z zasadami segregacji odpadów komunalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z  29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów - odpady zbierane są w pięciu pojemnikach.

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Blog
AK

Bytomskie szkoły z najlepszej strony

Bytomskie szkoły z najlepszej strony

Po raz kolejny szkoły ponadpodstawowe, ponadgimnazjalne i inne placówki edukacyjne z Bytomia prezentowały swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych, które zgromadziły dziś /21 marca/ bytomską młodzież w Hali na Skarpie.

ZOBACZ WIĘCEJ

"Gastronomik" zaprosił do stołu

"Gastronomik" zaprosił do stołu

Już po raz kolejny  uczniom  i goszczącym w  Zespole  Szkół Gastronomiczno -Hotelarskich zawodowcom z branży, praca paliła się w rękach. Wszystko to w ramach kolejnej już edycji Międzynarodowych Warsztatów Gastronomicznych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na zawsze razem

Na zawsze razem

50. rocznicę ślubu świętowało wczoraj /19 marca / siedem dostojnych par z Bytomia. Z tej okazji jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Uczniowie ZSTiO na stażu w Wielkiej Brytanii

Uczniowie ZSTiO na stażu w Wielkiej Brytanii

Od początku marca na kolejnym stażu zagranicznym przebywa piętnastoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół  i Technicznych i Ogólnokształcących. Tym razem praktykanci stacjonują w brytyjskim Preston, niedaleko Liverpoolu i Manchesteru.

ZOBACZ WIĘCEJ

Charytatywnie dla Bartka i Łukasza

Charytatywnie dla Bartka i Łukasza

Już po raz kolejny Fundacja Pomóc Więcej zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Dziś, 19 marca zorganizowano charytatywny kiermasz na rzecz Bartka i Łukasza Jaszczurów. Bracia, 16 – letni Bartosz i 21 -letni Łukasz mieszkają w Górnikach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Targi edukacyjne w Bytomiu

Targi edukacyjne w Bytomiu

Już po raz 21. szkoły ponadpodstawowe, policealne, szkoły językowe i inne placówki edukacyjne z całego regionu będą prezentować swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych, które rozpoczną się w czwartek, 21 marca w Hali na Skarpie przy ul. Modrzewskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kompozycje Wesołowskiego we Lwowie i Zabrzu

Kompozycje Wesołowskiego we Lwowie i Zabrzu

Najpierw w Filharmonii Zabrzańskiej, a następnie w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej zabrzmią kompozycje bytomskiego pianisty i kompozytora Adama Wesołowskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Talent zapisany w genach

Talent zapisany w genach

O swoich początkach na scenie, trudach pracy tancerza i wreszcie wielkiej pasji i płynącej z niej satysfakcji, mówiła wczoraj /14 marca/ Michalina Drozdowska, solistka baletu Opery Śląskiej, podczas spotkania w Biurze Promocji Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dwadzieścia gal minęło, czyli święto Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych

Dwadzieścia gal minęło, czyli święto Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych

Gala Umiejętności Zawodowych to impreza, która na stałe weszła do kalendarza imprez  związanych z promocją szkolnictwa branżowego. Wczoraj /14 marca/ już po raz dwudziesty Zespół Szkół Usługowo-Rzemieślniczych w Łagiewnikach zorganizował wielką galę.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sukces uczniów SP nr 2

Sukces uczniów SP nr 2

Już po raz szósty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w eliminacjach regionalnych Międzynarodowego Konkursu "Odyseja Umysłu" i po raz kolejny odnieśli sukces. Do finałów zakwalifikowały się bowiem wszystkie drużyny startujące z tej szkoły.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na pomoc Majce

Na pomoc Majce

Maja Krzaczek jest uroczą czterolatką, która uwielbia śpiewać i tańczyć. To niezwykłe jak jej energia i radość emanuje na innych. W lutym rodzice dziewczynki usłyszeli diagnozę - nowotwór złośliwy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kulinarne podróże z "Gastronomikiem"

Kulinarne podróże z "Gastronomikiem"

Już po raz ósmy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie. Już jutro/ piątek, 15 marca/ w Bytomiu gościć będą mistrzowie kuchni z kraju i zagranicy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Piąte urodziny teatru

Piąte urodziny teatru

Pięć świeczek z urodzinowego tortu zdmuchnął już Teatr Rozbark. Choć dla scen kulturalnych to niewiele, powstała na poprzemysłowych terenach po byłej KWK Rozbark placówka wrosła już w krajobraz Bytomia. Z okazji jubileuszu już w piątek, 15 marca teatr zaprasza na wielkie świętowanie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Lux Med Diagnostyka po raz kolejny zaprasza na badania mammograficzne. 6 kwietnia na Rynku stacjonować będzie mobilny gabinet medyczny, w którym bytomianki będą mogły bezpłatnie się zbadać.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.