Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 maja 2019, Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Daj się poznać!

Działasz w bytomskiej organizacji pozarządowej? Chcesz pochwalić się swoimi dokonaniami? A może szukasz partnerów do projektu? Przyjdź 28 maja o 17.00 do kawiarni W Lufcie przy Rynku i daj się poznać!

Zostań mistrzem segregacji

Zgodnie z zasadami segregacji odpadów komunalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z  29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów - odpady zbierane są w pięciu pojemnikach.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Blog
AK

Dobro mierzone kilometrami

Dobro mierzone kilometrami

Trwa 6. edycja kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra”, w ramach której zbierane są pieniądze dla potrzebujących. Finał akcji już 2 czerwca o 15.00 na pl. Sobieskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Robisz przelew? Bądź ostrożny

Robisz przelew? Bądź ostrożny

Tylko w marcu odnotowano ponad 100 różnych stron udających pośredników płatności. Jak reagować w przypadku podejrzenia internetowego oszustwa?

ZOBACZ WIĘCEJ

Magiczny świat w twardej okładce

Magiczny świat w twardej okładce

130 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych wzięło udział w  I edycji Rejonowego Konkursu Wiedzy o lekturach „Magiczny świat w twardej okładce”. Do 24 maja prace konkursowe można oglądać w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Będą dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację

Będą dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego lub masz już zgodę na rozpoczęcie budowy? Planujesz wymianę pieca lub termomodernizację? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak skorzystać z ekodopłaty.

ZOBACZ WIĘCEJ

35-lecie pracy artystycznej Aleksandra Teligi

35-lecie pracy artystycznej Aleksandra Teligi

Bytomska publiczność pokochała go za wyjątkowy głos, wielką charyzmę, aktorski kunszt oraz wrażliwość sceniczną. Związany z Operą Śląską Aleksander Teliga obchodził wczoraj /19 maja/ 35-lecie  pracy artystycznej oraz 60. urodziny.

ZOBACZ WIĘCEJ

Muzyka w starych kościołach

Muzyka w starych kościołach

Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna oraz Chóry Żeński i Mieszany, 24 maja wystąpią w kościele p.w. Bożego Ciała przy ul. Kasztanowej. Koncert odbędzie się w ramach dziesiątej edycji Festiwalu Muzyka w starych kościołach Miechowic.

ZOBACZ WIĘCEJ

Derby dla Polonii

Derby dla Polonii

Z 53. derbów Bytomia zadowoleni opuścili dziś /19 maja/ trybuny kibice Polonii Bytom, która pokonała przy Modrzewskiego Szombierki Bytom 4:1.

ZOBACZ WIĘCEJ

Możliwe burze z gradem

Możliwe burze z gradem

Synoptycy zapowiadają, że dziś /19 maja/ mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zwiedzanie dla nocnych marków

Zwiedzanie dla nocnych marków

Jak zachęcić ludzi do wyjścia z domu i spotkania się ze sztuką? Otworzyć drzwi instytucji o nietypowej porze oraz nadać imprezie lekkiego charakteru i przyjaznego klimatu. Taka właśnie była bytomska odsłona Nocy Muzeów, w której przygotowanie włączyło się kilka instytucji i organizacji.

ZOBACZ WIĘCEJ

Adopcja - kiedy miłość jest ponad wszystko

Adopcja - kiedy miłość jest ponad wszystko

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla dziecka” wraz z działającym na jej terenie Ośrodkiem Adopcyjnym i Pieczy Zastępczej zorganizowała dziś /18 maja/ festyn, podczas którego promowano idee rodzicielstwa zastępczego i adopcji.

ZOBACZ WIĘCEJ

Młodzi o Bytomiu

Młodzi o Bytomiu

„Bytom – miasto młodzieży?” - pod takim hasłem odbyła się wczoraj /17 maja/ debata na temat polityki młodzieżowej w naszym mieście. Było to już kolejne spotkanie, podczas którego rozmawiano o powołaniu w Bytomiu Młodzieżowej Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zmiany w ruchu przy ul. Korfantego

Zmiany w ruchu przy ul. Korfantego

Trwają już ostatnie przygotowania do rozpoczynającej się wieczorem Nocy Muzeów. Na czas trwania tej imprezy zamknięta dla ruchu będzie ul. Korfantego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na pomoc małej Kindze

Na pomoc małej Kindze

Bytomski oddział Fundacji Pomóc Więcej wraz z Niepublicznym Przedszkolem „Miriada” organizuje festyn charytatywny dla dwuletniej Kingi Kaim. Impreza odbędzie się 24 maja o 16.00 na terenie przedszkola przy ul. Woźniaka 78.

ZOBACZ WIĘCEJ

Seniorzy zakończyli rok akademicki

Seniorzy zakończyli rok akademicki

Czego możemy się uczyć od bytomskich seniorów? Energii, pasji i czerpania z życia tego, co najlepsze. W pełni zgadzam się ze słowami,  iż nic bardziej nie postarza człowieka niż brak radości życia – mówi dziś /17 maja/ prezydent Mariusz Wołosz, podczas uroczystej akademii  Bytomskiego Uniwersytetu III Wieku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.