Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu
Data wytworzenia: | 2020-10-13 14:49:20 |
---|---|
Redaktor: | IntraCOM.pl Katowice |
Opis: | Modyfikacja treści strony |
Wniosek o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego – w zależności od kategorii zezwolenia: AK-2.7, AK-2.8 lub AK-2.9.
Referat Transportu Lokalnego pok. 225A
Za wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego, pobiera się następujące opłaty:
Opłata wnoszona jest:
Kasy urzędu czynne:
W przypadku zezwoleń kategorii II i III – dowód wniesienia opłaty musi być dołączony do wniosku. W przypadku zezwolenia kategorii VII opłatę wnosi się przed wydaniem zezwolenia.
Od decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach za pośrednictwem Prezydenta Miasta Bytomia w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.
Zezwolenie kategorii II – wydawane jest na przejazd nienormatywnego pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego albo zespołu pojazdów składającego się z pojazdu wolnobieżnego lub ciągnika rolniczego i przyczepy specjalnej. Zezwolenie takie jest wydawane dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych.
Zezwolenie wydaje na okres 12 miesięcy organ właściwy ze względu na siedzibę wnioskodawcy albo miejsce rozpoczęcia przejazdu. Pojazdy wykorzystujące zezwolenia tej kategorii mogą poruszać się także z ładunkiem podzielnym.
Zezwolenie takie wydawane jest dla następujących pojazdów:
Zezwolenie kategorii III – wydawane jest na okres: 1 miesiąca, 6 miesięcy, 12 miesięcy lub 24 miesięcy. Zezwolenie wydaje organ właściwy ze względu na siedzibę wnioskodawcy albo miejsce rozpoczęcia przejazdu.
Zezwolenie takie wydawane jest dla następujących pojazdów poruszających się po wszystkich drogach publicznych:
Zezwolenie kategorii VII – wydawane jest tylko jeżeli trasa przejazdu pojazdu nienormatywnego przebiega w granicach administracyjnych miasta i nie przebiega autostradą lub drogą ekspresową.
Zezwolenie jest ważne na wyznaczonej trasie, przez okres:
Zezwolenie wydaje się dla pojazdu, którego ruch, ze względu na jego wymiary, masę lub naciski osi, nie jest możliwy na podstawie zezwoleń kategorii I–VI.
Zezwolenie może być wydane, pod warunkiem że:
Termin ważności zezwolenia każdej kategorii rozpoczyna się nie wcześniej niż w dniu następującym po dniu jego wystawienia.
W przypadku wątpliwości wszelkich informacji udziela Referat Transportu Lokalnego.
Dostępne na stronie internetowej Urzędu oraz w Punkcie Informacyjnym wnioski: AK-2.7, AK-2.8 oraz AK-2.9.