Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Biegali dla nadziei

Biegali dla nadziei Data publikacji: 4 sierpnia 2018Prawie 200 biegaczy wystartowało dzisiaj (4 sierpnia) w III Biegu Trzeźwości, który odbył się w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Cały dochód z zawodów został przekazany na dofinansowanie działalności Domu Nadziei w Bytomiu-Bobrku.

- Jestem przekonany, że uprawianie sportu może stanowić wspaniały impuls do pokonywania własnych słabości. Dziękuję, że zechcieli Państwo dołączyć do zielonego biegu nadziei – powiedział do uczestników biegu Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Dzisiejszy bieg miał kolor zielony. Dlaczego akurat taki? Kolor zielony jest kolorem nadziei dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, ale i dla wszystkich pozostałych jest kolorem nadziei na zupełnie inny świat, w którym problem nałogów będzie coraz mniejszy. Dlatego organizatorzy prosili uczestników, żeby mieli na sobie coś zielonego. Zawodnicy mogli się zmierzyć w biegu lub też w wyścigu z kijkami w rękach, czyli popularnym nordic walking na dwóch dystansach: 2,5 lub 5 km. Choć upalna pogoda nie zachęcała do aktywności fizycznej, to na trasie biegu stanęło prawie 200 biegaczy. Dziś nie liczył się wynik sportowy. Najważniejsze było zachęcanie siebie i innych do aktywności fizycznej oraz udowodnienie, że warto organizować takie akcje charytatywne.

Oficjalne wyniki można zobaczyć tutaj.

Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei” im. Ks. Jana Berthiera, który był organizatorem biegu, jest stacjonarnym i całodobowym oddziałem terapii i rehabilitacji dla młodzieży (14 - 21 lat) uzależnionej od substancji psychoaktywnych. Działa w Bytomiu-Bobrku już od ponad dwudziestu lat.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.