Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Będzie rozbiórka budynku przy Świętochłowickiej 8

Będzie rozbiórka budynku przy Świętochłowickiej 8 Data publikacji: 29 listopada 201923 tys. zł przeznaczył wojewoda w ramach wykonawstwa zastępczego na rozbiórkę budynku przy ul. Świętochłowickiej 8. Prace ruszą w środę 4 grudnia (a nie, jak wczesniej informowano, 29 listopada).

 

Budynek ma nieuregulowany stan prawny, należy do będącej w likwidacji firmy prywatnej, której majątkiem zajmuje się syndyk masy upadłościowej. Jako, że obiekt przez lata popadał w ruinę i zagrażał bezpieczeństwu przebywających w pobliżu osób, Śląski Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił się do wojewody o zapewnienie środków na rozbiórkę.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Street View

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.