Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

Z pomocą poszkodowanym w wybuchu gazu

Trwa liczenie strat  po sobotnim wybuchu gazu przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy, których dotknęła tragedia nie są jednak sami. Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin. 

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Będzie obradował Komitet Rewitalizacji

Będzie obradował Komitet Rewitalizacji Data publikacji: 5 lipca 2019Możliwość pozyskania dotacji z funduszy norweskich i podsumowanie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji będą tematami kolejnego posiedzenia Komitetu Rewitalizacji. Odbędzie się ono 8 lipca.

Przypomnijmy, podczas poprzedniego posiedzenia, Komitet Rewitalizacji pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez prezydenta ocenę aktualności i stopień realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji.

Członkowie komitetu zgodzili się z przedstawioną w raporcie monitorującym tezą co do zachowania aktualności głównych części GPR. Uważają, że dla bardziej efektywnego oddziaływania na negatywne zjawiska występujące w obszarze rewitalizacji, niezbędne jest wykorzystanie bardziej elastycznych narzędzi w programie, takich jak np. przedsięwzięcia uzupełniające.

W trakcie spotkania omówiono również stan bytomskich zasobów komunalnych. Przewodniczący Komitetu Rewitalizacji Tadeusz Gapiński podkreślał, że duży boom budowlany w 2018 roku przyniósł wzrost cen materiałów i kosztów pracy, przez co występują trudności wyłonieniem wykonawców remontów w drodze przetargu. Zaznaczył, że warto w tej kwestii zwrócić się o pomoc do władz centralnych na różnych szczeblach.

Najbliższe posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się w poniedziałek, 8 lipca o 16.00 w sali nr 11 UM w Bytomiu.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.