Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent spotka się z mieszkańcami

Na początek Szombierki, potem Łagiewniki, Miechowice oraz os. gen. Ziętka i Stroszek – mieszkańcy tych dzielnic będą mogli niebawem spotkać się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i porozmawiać o sprawach dotyczących miasta.

#BO Bytom: Zagłosuj online

Bytomski Budżet Obywatelski - zagłosuj online

Przebudowa ulic dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych

Ulice Mochnackiego, Wojciechowskiego, Musialika, Reptowska, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie. To drogi, które w najbliższym czasie zostaną przebudowane. Pierwsze roboty już ruszyły na ul. Mochnackiego w Szombierkach i Reptowskiej w Miechowicach.

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze

Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego wydał pozytywną ocenę merytoryczną zaktualizowanego "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+".

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Będzie obradował Komitet Rewitalizacji

Będzie obradował Komitet Rewitalizacji Data publikacji: 5 lipca 2019Możliwość pozyskania dotacji z funduszy norweskich i podsumowanie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji będą tematami kolejnego posiedzenia Komitetu Rewitalizacji. Odbędzie się ono 8 lipca.

Przypomnijmy, podczas poprzedniego posiedzenia, Komitet Rewitalizacji pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez prezydenta ocenę aktualności i stopień realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji.

Członkowie komitetu zgodzili się z przedstawioną w raporcie monitorującym tezą co do zachowania aktualności głównych części GPR. Uważają, że dla bardziej efektywnego oddziaływania na negatywne zjawiska występujące w obszarze rewitalizacji, niezbędne jest wykorzystanie bardziej elastycznych narzędzi w programie, takich jak np. przedsięwzięcia uzupełniające.

W trakcie spotkania omówiono również stan bytomskich zasobów komunalnych. Przewodniczący Komitetu Rewitalizacji Tadeusz Gapiński podkreślał, że duży boom budowlany w 2018 roku przyniósł wzrost cen materiałów i kosztów pracy, przez co występują trudności wyłonieniem wykonawców remontów w drodze przetargu. Zaznaczył, że warto w tej kwestii zwrócić się o pomoc do władz centralnych na różnych szczeblach.

Najbliższe posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się w poniedziałek, 8 lipca o 16.00 w sali nr 11 UM w Bytomiu.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.