Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

Z pomocą poszkodowanym w wybuchu gazu

Trwa liczenie strat  po sobotnim wybuchu gazu przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy, których dotknęła tragedia nie są jednak sami. Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin. 

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Będzie bezpieczniej na Karola Miarki

Będzie bezpieczniej na Karola Miarki Data publikacji: 4 lipca 2019Ulica Karola Miarki będąca częścią DK 94 to jedna z najruchliwszych dróg w naszym mieście. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak również pieszych Miejski Zarząd Dróg i Mostów ograniczył tam /na kilku odcinkach/ prędkość do 40km/h, a także wyznaczył miejsca dla policji do kontrolowania prędkości.

Zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa wprowadzono między innymi na wniosek mieszkańców ul. Miarki oraz pieszych. Zwracali oni uwagę nie tylko na przekraczanie dozwolonej prędkości przez samochody oraz hałas, ale także niebezpieczne sytuacje, do których dochodziło w rejonie przejść dla pieszych. Sprawa ta poruszana była między innymi przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu, która przychyliła się do wniosków mieszkańców i bytomskiej policji o zmiany mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na jednej z głównych ulic Bytomia.

Znaki ograniczające prędkość do 40km/h pojawiły się w rejonie Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku na Kraków i Katowice. Z kolei na wniosek bytomskiej policji na ul. Miarki zostały wyznaczone również miejsca do kontroli prędkości.

W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń prędkości na ul. Miarki. Przypominamy, że na tej ulicy obowiązuje „pięćdziesiątka”, a w niektórych miejscach „czterdziestka”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.