Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2019, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

#BO_Bytom: znamy zwycięskie projekty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

61 projektów, 26 tys. 965 ważnych głosów, z czego 22,5 tys. głosów oddanych w głosowaniu internetowym, a blisko 4,5 tys. – tradycyjnie, poprzez karty do głosowania. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego jest projekt #BO Rozbark.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Będzie bezpieczniej na Karola Miarki

Będzie bezpieczniej na Karola Miarki Data publikacji: 4 lipca 2019Ulica Karola Miarki będąca częścią DK 94 to jedna z najruchliwszych dróg w naszym mieście. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak również pieszych Miejski Zarząd Dróg i Mostów ograniczył tam /na kilku odcinkach/ prędkość do 40km/h, a także wyznaczył miejsca dla policji do kontrolowania prędkości.

Zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa wprowadzono między innymi na wniosek mieszkańców ul. Miarki oraz pieszych. Zwracali oni uwagę nie tylko na przekraczanie dozwolonej prędkości przez samochody oraz hałas, ale także niebezpieczne sytuacje, do których dochodziło w rejonie przejść dla pieszych. Sprawa ta poruszana była między innymi przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu, która przychyliła się do wniosków mieszkańców i bytomskiej policji o zmiany mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na jednej z głównych ulic Bytomia.

Znaki ograniczające prędkość do 40km/h pojawiły się w rejonie Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku na Kraków i Katowice. Z kolei na wniosek bytomskiej policji na ul. Miarki zostały wyznaczone również miejsca do kontroli prędkości.

W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń prędkości na ul. Miarki. Przypominamy, że na tej ulicy obowiązuje „pięćdziesiątka”, a w niektórych miejscach „czterdziestka”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.