Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2020, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Będą kolejne prace przy naprawie trybuny na stadionie GKS Rozbark

Będą kolejne prace przy naprawie trybuny na stadionie GKS Rozbark Data publikacji: 12 listopada 2020Zakończyły się już prace związane z naprawą muru oporowego, a także wzmocnieniem konstrukcji zadaszenia trybuny na stadionie GKS Rozbark. Roboty zostały 9 listopada odebrane, jednak to nie koniec remontu. Właśnie rozpoczął się kolejny etap związany z malowaniem i naprawą dachu trybuny. Wciąż czekamy na decyzję z Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu przebudowy boiska treningowego.

Naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca rozebrał, a następnie odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

Po zakończeniu i odebraniu prac, wykonawca przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji trybuny, w ramach którego naprawione i pomalowane zostanie zadaszenie trybuny, a także odświeżony będzie napis „GKS Rozbark”, znajdujący się na zadaszeniu trybuny.

Warto podkreślić, że naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark jest konieczna, aby móc zrealizować kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego na stadionie. Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców. Tym samym zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej oraz określenia niezbędnych napraw na obiekcie.

Koszt wszystkich prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniesie 425 tys. zł (35 tys. zł to koszty, które poniesie klub GKS „Rozbark”).

Wciąż czekamy na decyzję z Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu przebudowy boiska treningowego – od tej decyzji uzależniony jest dalszy postęp prac na stadionie GKS Rozbark.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.