Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Beata Pacut z brązowym medalem

Beata Pacut z brązowym medalem Data publikacji: 30 października 2018Rewelacyjnie spisała się judoczka Czarnych Bytom – Beata Pacut, która wywalczyła brązowy medal podczas Grand Slam Abu Dhabi. Dla Polki jest to pierwsze podium turnieju tej rangi w karierze.

Beata  Pacut rywalizację rozpoczęła od starcia z Chinką Cong Sun, którą pokonała przez ippon. W drugiej rundzie, będącej równocześnie ćwierćfinałem, Polka przegrała z brązową medalistką mistrzostw Europy 2016 i 2017, Brytyjką Natalie Powell.

W repesażach wyższość drużynowej wicemistrzyni Europy z 2017 musiały uznać dwie Niemki – Luize Malzahn i Anna Maria Wagner. W pojedynku, którego stawką było podium, wygrała przez waza-ari z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy Niemką Anną Marią Wagner.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Facebook Beata Pacut

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.