Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Badania grawimetryczne i georadarem w Parku Ludowym

Badania grawimetryczne i georadarem w Parku Ludowym Data publikacji: 5 lipca 2019Na prośbę władz Bytomia spółka Węglokoks Kraj sp. z o.o. w porozumieniu z Głównym Instytutem Górnictwa prowadzi badania grawimetryczne i georadarem w Parku Ludowym w Miechowicach. Pomiary mają wskazać ewentualne miejsca, w których mogą występować  puste przestrzenie pod powierzchnią ziemi (np. niezlikwidowane wyrobiska górnicze).

Badania mają związek z powstałym zapadliskiem w Parku Ludowym w Miechowicach. Przypomnijmy, że między innymi w kwietniu doszło do powstania zapadliska, wskutek którego zamknięty był fragment ul. Racjonalizatorów. Teraz dzięki prowadzonym badaniom grawimetrycznym i georadarem poznamy strukturę górotworu, ale również miejsca, w których mogą występować puste przestrzenie pod powierzchnią ziemi.

Badania te będą podstawą do podjęcia w Parku Ludowym ewentualnych prac zapobiegawczych przez Węglokoks Kraj.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.