Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Artystyczne integracje seniorów

Artystyczne integracje seniorów Data publikacji: 11 października 2018Statuetka "Makowej Panienki" za najlepszy występ sceniczny powędrowała do podopiecznych Dziennego Domu "Senior-Wigor". Seniorzy z kilku śląskich miast spotkali się na Miechowickich Artystycznych Kombatanckich Integracjach MAKI 2018.

To już czwarta edycja imprezy, w której wzięli udział podopieczni domów pomocy społecznej z Bytomia, Lublińca, Tarnowskich Gór i Katowic. Prezentują oni na scenie występy artystyczne w różnej konwencji, od kabaretu po recytowanie poezji, a zwycięzcę wyłaniają jurorzy składający się z przedstawicieli poszczególnych placówek.

Taka impreza jest dla naszych podopiecznych wydarzeniem, do którego długo się przygotowują - mówi Beata Krzeszowska, prezes Stowarzyszenia Bytomskie Maki. Pod okiem terapeutów wybierają repertuar, uczestniczą w próbach. To nie tylko okazja na przykład do ćwiczenia pamięci, ale również do przełamywania słabości. Wielu po raz pierwszy ma okazję stanąć na scenie.

Artystyczne integracje są też okazją do nawiązywania znajomości z seniorami z innych domów. Później odwiedzają się i zapraszają na różne uroczystości.

Dodajmy również, że specjalnie na tę okazję, statuetkę "Makowej Panienki" co roku przygotowują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Organizatorami artystycznych integracji są: Stowarzyszenie Bytomskie MAKI i Dom Pomocy Społecznej Kombatant.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.