Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Artystyczne ferie z Becekiem

Artystyczne ferie z Becekiem Data publikacji: 7 stycznia 2020Eskimoska biżuteria? Kalejdoskop Wielkiej Niedźwiedzicy? Pod tymi tytułami kryją się kreatywne warsztaty adresowane do najmłodszych, którzy zimową labę spędzą w Bytomiu. Warto zapoznać się różnorodną ofertą Beceku i wybrać coś dla siebie. ferie.jpg
 
Od poniedziałku, 13 stycznia w Beceku zaplanowano ciekawe zajęcia wokalne z Martą Kosarską, trenerką, wokalistką, instrumentalistką, która przyjedzie do Bytomia prosto z Nowego Jorku. Marta Kosarska jest certyfkowaną trenerką wokalną Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej z zakresu podstawowych narzędzi techniki SLS i IVA, a także anatomii, ?zjologii i higieny głosu oraz logopedii medialnej i artystycznej. Obecnie jest trenerką wokalną i instrumentalną w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York (USA).


Na miłośników tańca czekać będą zajęcia taneczne z Mateuferiada2.jpgszem „Sobkiem” Sobecko – tancerzem, instruktorem, choreografem - zwycięzcą 8. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Zajęcia skierowane są do wszystkich chętnych, którzy kochają śpiew i taniec, a na ich zakończenie uczestnicy połączą siły we wspólnym występie. Zajęcia potrwają do 16 stycznia.

 
Dla pasjonatów zgłębiania tajników nauki przygotowano cykl poświęcony projektowaniu oraz programowaniu robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków. Zajęcia poprowadzi Centrum Społecznego Rozwoju, które specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki skierowanymi do najmłodszych i nie tylko. Będzie też coś dla lubiących eksperymentować.
 
Od 20 do 23 stycznia młodzi będą mieli niepowtarzalną szansę wybrać się w podróż po krainach półkuli północnej. W poniedziałek, 20 stycznia, w ramach kreatywnych warsztatów Eskimoska biżuteria uczestnicy będą wprawiać się w  sztuce rękodzieła tworząc z naturalnych materiałów naszyjniki i bransolety. Dzień później na zainteresowanych czekać będą zajęcia z projektowania labiryntu dla śniegowej kuli.

Ciekawą ofertą spędzenia wolnego czasu są także warsztaty capoiery - jednej z najbardziej spektakularnych sztuk walki wywodząca się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. To idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż klasycznych stylów tańca. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ćwiczeń.
 
Wśród propozycji Beceku znalazły się także warsztaty inspirowane fauną panującą na kole podbiegunowym. Uczestnicy będą też świadkami powstawania nowych konstelacji widocznych tylko w ferie na kalejdoskopowym niebie. Każde wykona swój własny gwiazdozbiór.
 
XX Zimowa Feriada Artystyczna to także ciekawe seanse filmowe dla najmłodszych. W piątek, 17 stycznia o 11.00 najmłodsi i nie tylko będą mieli okazję poznać nowe przygody Chudego, Buzza i spółki w czwartej już części „ Toy Story”. 24 stycznia o 11.00 wyświetlony zostanie „Ralph Demolka - w Internecie”. Akcja filmu przeniesie się z salonu gier do przepastnego i dynamicznie rozwijającego się świata internetu.
 
Zapisy prowadzone są telefonicznie  pod nr. tel. 32 3893109 (w godzinach pracy kasy biletowej 8.30-20.30 (pn-pt); 12.30 - 20.30 (sob-ndz.)  i sekretariatu 8.00-16.00) lub mailowo: info@becek.pl/sekretariat@becek.pl. Zgłoszenia powinny zawierać: nazwę wybranych zajęć,  imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt telefoniczny do rodzica/opiekuna.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.