Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

14 kwietnia 2019

Trochę zimy, trochę lata

Trochę zimy, trochę lata

Jak zapowiadają synoptycy, w nocy musimy być przygotowani na spadek temperatury. Termometry wskażą miejscami nawet –4 stopnie.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 kwietnia 2019

#TrashChallenge - dzień I

#TrashChallenge - dzień I

Zakasali rękawy i z zapałem zabrali się za sprzątanie bardziej i mniej uczęszczanych zakątków Bytomia. Wyzwanie w ramach #TrashChallenge podjęło ponad 50 grup: od przedszkolaków do seniorów. Przed nami kolejny dzień i kolejne starcie ze śmieciami!

ZOBACZ WIĘCEJ
11 kwietnia 2019

Posprzątajmy Bytom wiosną! #TrashChallenge w Bytomiu już 12 i 13 kwietnia

Posprzątajmy Bytom wiosną! #TrashChallenge w Bytomiu już 12 i 13 kwietnia

Społecznicy, sportowcy, działkowcy, uczniowie, przedszkolaki, harcerze, radni oraz mieszkańcy, którzy po prostu chcą, żeby w Bytomiu było czysto. Wszyscy wyruszą jutro i pojutrze na ulice, place i tereny zielone Bytomia, żeby posprzątać miasto, w którym żyją.

ZOBACZ WIĘCEJ
6 kwietnia 2019

Folia zniknęła z lasu

Folia zniknęła z lasu

Kilka pryzm z folią i opakowaniami foliowymi zniknęło w sobotę 6 kwietnia z bytomskich lasów i terenów zielonych. Uprzątnięto trzy dzikie wysypiska, o których mieszkańcy poinformowali w ostatnich dniach straż miejską.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 marca 2019

Wiosenna akcja szczepienia lisów

Wiosenna akcja szczepienia lisów

Od 4 do 13 kwietnia potrwa w naszym regionie akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Jeśli w parku, lesie, na łące albo na ogródku działkowym zobaczycie małą, brunatną kostkę, której zapach przypomina zepsutą rybę, nie podnoście jej.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 marca 2019

Zgaś światło

Zgaś światło

W trosce o środowisko, 30 marca o 20.30 zgasną światła w najsłynniejszych obiektach architektonicznych na świecie. Wszystko w ramach globalnej inicjatywy ekologicznej WWF, do której przyłączyło się także nasze miasto.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 marca 2019

Maluchy dla Ziemi

Maluchy dla Ziemi

Rozmowy o ekologii dla dzieci i młodzieży, ciekawe warsztaty, gry i zabawy na  temat ochrony środowiska. Zakończył się realizowany przez bytomskich maturzystów projekt „EKOlogicznie”.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 marca 2019

Dwie kolejne decyzje wygaszające zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów

Dwie kolejne decyzje wygaszające zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów

Decyzja wygaszająca zezwolenie na zbieranie odpadów przy ul. Składowej oraz decyzja wygaszająca zezwolenie na przetwarzanie odpadów przy ul. Krzyżowej. To kolejne rozstrzygnięcia, jakie 19 marca zostały podpisane przez zastępcę prezydenta Bytomia, Waldemara Gawrona.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 marca 2019

Gdzie posadzić choinki?

Gdzie posadzić choinki?

Park Amendy w Łagiewnikach, promenada w Rozbarku czy plac zabaw przy ul. Olimpijskiej? Gdzie posadzić poświąteczne choinki? Propozycje można umieszczać w komentarzu na profilu fb stowarzyszenia MDM.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 marca 2019

Będzie wiało

Będzie wiało

Synoptycy ostrzegają: dziś /9 marca/ i jutro rano możemy spodziewać się silnego wiatru, który w porywach może osiągnąć nawet do 110km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 marca 2019

Kolejna wygaszona decyzja na zbieranie odpadów

Kolejna wygaszona decyzja na zbieranie odpadów

W poniedziałek, 4 marca zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron podpisał decyzję wygaszającą zezwolenie na zbieranie odpadów w Bytomiu przy ul. Bernardyńskiej. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach to już kolejne rozstrzygnięcie o uchyleniu lub wygaszeniu decyzji na zbieranie odpadów na terenie naszego miasta.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 lutego 2019

Będą częstsze kontrole składowiska odpadów przy al. Jana Pawła II

Będą częstsze kontrole składowiska odpadów przy al. Jana Pawła II

Przedstawiciele Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o., bytomscy radni oraz strażnicy miejscy przeprowadzili 26 lutego kontrolę składowiska odpadów przy al. Jana Pawła II. Andrzej Maciak, członek Zarządu BPK Sp. z o.o.  już zapowiedział kolejne kontrole, o których tym razem przedsiębiorca nie będzie informowany.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.