Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

13 września 2019

Zakochaj się w bytomskich parkach, czyli podsumowanie unijnego projektu

Zakochaj się w bytomskich parkach, czyli podsumowanie unijnego projektu

Dla tych, którzy szukają wytchnienia  i chwili relaksu nie opuszczając granic miasta, nie jest zaskoczeniem to, jak bardzo w ostatnim czasie zmieniły się zielone zakątki Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 września 2019

Zmiana godzin otwarcia Punktu Obsługi Klienta

Zmiana godzin otwarcia Punktu Obsługi Klienta

W poniedziałek, 16 września, zmieni się godzina otwarcia Punktu Obsługi Klienta  uruchomionego w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla gminy Bytom.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 września 2019

Jak ekologicznie i ekonomicznie ogrzać swój dom

Jak ekologicznie i ekonomicznie ogrzać swój dom

Realizowany od 5 sierpnia w Bytomiu Program Ograniczania Niskiej Emisji cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Dzisiaj, 7 września bytomian do wyboru ekologicznego i ekonomicznego źródła ciepła przekonywali specjaliści, którzy omówili i zaprezentowali najnowsze rozwiązania.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 września 2019

W zdrowej atmosferze

W zdrowej atmosferze

Z jakimi obowiązkami dla mieszkańców wiążą się zapisy uchwały antysmogowej? Jak bezpiecznie użytkować przewody kominowe? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w poniedziałek, 9 września, o 16.00 podczas spotkania informacyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 września 2019

Wypełnij ankietę w sprawie ogrzewania

Wypełnij ankietę w sprawie ogrzewania

W trosce o bezpieczeństwo przed zbliżającym się okresem grzewczym oraz w związku z prowadzoną przez miasto inwentaryzacją miejscowych źródeł ogrzewania, powstała ankieta dla mieszkańców, w której pytamy m.in. czym ogrzewają swoje domy.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 września 2019

National Geographic w Żabich Dołach

National Geographic w Żabich Dołach

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Raj dla ornitologów, amatorów fotografii i filmowców zajmujących się tematyką przyrodniczą. Zdjęcia do filmu promocyjnego kręciła tam dziś /4 września/ ekipa National Geographic.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 września 2019

Wiosną MZZiGK posadzi nowe drzewa na Rynku

Wiosną MZZiGK posadzi nowe drzewa na Rynku

Wiśnie, robinie, klony, lipy a może jabłonie? Jakie drzewa powinny rosnąć na bytomskim Rynku? Już wkrótce Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej zamierza zapytać o to mieszkańców. Wiosną przyszłego roku w samym sercu Bytomia planowane są nowe nasadzenia.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 sierpnia 2019

Akcja - deratyzacja

Akcja - deratyzacja

Choć obowiązek przeprowadzania ciągłej deratyzacji spoczywa na właścicielach i zarządcach nieruchomości, miasto niezwłocznie  reaguje na każde zgłoszenie o pojawieniu się gryzoni. Tak było dziś /31 sierpnia/ w Miechowicach i Szombierkach, gdzie specjalistyczna firma przeprowadziła dodatkową deratyzację.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2019

Park Ludowy w odnowie

Park Ludowy w odnowie

Ponad 1 mln 740 tys. zł kosztować będą prace w zabytkowym Parku Ludowym w Miechowicach realizowane w ramach projektu "Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu". Ruszyły już roboty związane z gruntownym remontem alejek.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2019

Masz ukwiecony balkon lub ogródek? Zgłoś się do konkursu!

Masz ukwiecony balkon lub ogródek? Zgłoś się do konkursu!

W tym konkursie może wystartować każdy, kto dba o przestrzeń wokół siebie. Do 20 września organizator konkursu - Stowarzyszenie MYbytomianie - czeka na zdjęcia ukwieconych przydomowych ogródków, balkonów i okien, które powalczą o główną nagrodę.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 sierpnia 2019

Spacer z czworonożnymi przyjaciółmi

Spacer z czworonożnymi przyjaciółmi

100 osób zgłosiło się w sobotę do bytomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, by zabrać na spacer mieszkających tam czworonożnych podopiecznych. To już kolejna edycja akcji „Rodzinny spacer”.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 sierpnia 2019

Przyjdź i zobacz jak ogrzewać oszczędniej

Przyjdź i zobacz jak ogrzewać oszczędniej

Szukasz ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w ogrzewaniu swojego domu? Chcesz dowiedzieć się więcej o energii odnawialnej? 7 września w Szkole Podstawowej nr 38 odbędzie się spotkanie informacyjne  oraz wystawa urządzeń grzewczych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.