• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Międzynarodowy Festiwal Modelarski już w ten weekend

Międzynarodowy Festiwal Modelarski już w ten weekend

12 Maja 2022

Mogą być z polistyrenu, kolorowych metali, żywicy czy drewna, wykonane technikami, jakie wykorzystuje się w jubilerstwie, elektronice, rzeźbiarstwie czy malarstwie. Mowa o plastikowych modelach redukcyjnych, które 14 i 15 maja opanują Bytom w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Modeli Redukcyjnych Bytom 2022.

Wystawa modeli redukcyjnych w Hali na Skarpie

Konstruowanie, dopasowywanie i klejenie to ich pasja. Każdego dnia potrafią spędzić wiele godzin nad modelem, by później pokazać go światu np. podczas bytomskiego konkursu. Zawody, które odbędą się w Hali na Skarpie przy ul. Frycza Modrzewskiego w Szombierkach, są doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności z zakresu modelarstwa.

Samoloty, pojazdy, okręty i wszelkiego rodzaju inne obiekty będzie można zobaczyć w sobotę od 13.00 do 17.00 i w niedzielę od 9. 00 do 12.00. Organizatorem imprezy, nad którą honorowy patronat objął prezydent Mariusz Wołosz jest Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu i Uczniowski Klub Sportowy "Karb".

plakat informacyjny

do góry
30 czerwca 2022 roku mija termin zgłaszania źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Od poniedziałku, 27 czerwca, uruchamiamy dodatkowy punkt informacyjny CEEB w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 119 przy ul. Parkowej 2.