• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 10638.

kanał
RSS
Miejskie składowisko odpadów z najlepszym wyniki
Miejskie składowisko odpadów z najlepszym wynikiem finansowym w historii

Miejskie składowisko odpadów z najlepszym wynikiem finansowym w historii 18/05/2023

2022 r. zakończył się dla składowiska odpadów prowadzonego przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. rekordowym wynikiem finansowym. Zysk z działalności składowiska wyniósł ponad 3 mln 845 tys. zł. Środki te zasiliły budżet gminnej spółki.

Przemiana ul. Kwietniewskiego trwa
Przemiana ul. Kwietniewskiego trwa

Przemiana ul. Kwietniewskiego trwa 31/05/2023

Do robiącej wrażenie odrestaurowanej  zabytkowej elewacji frontowej przy ul. Kwietniewskiego powoli dołączają kolejne elementy. Trwa montaż stalowej konstrukcji, na której oprze się nowo powstała pierzeja ul. Kwietniewskiego.

Trwa przebudowa ul. Piekarskiej. Zakres prac zosta
Trwa przebudowa ul. Piekarskiej. Zakres prac został zwiększony

Trwa przebudowa ul. Piekarskiej. Zakres prac został zwiększony 31/05/2023

Na placu budowy ul. Piekarskiej trwa montaż słupów trakcyjno-oświetleniowych, budowa nowych chodników, montaż torowiska, i budowa peronów tramwajowych. W toku prowadzonych prac, trzeba było zwiększyć zakres inwestycji m.in. o dobudowę kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Prusa do ul. Żeromskiego czy przebudowę kanału w ul. Sądowej.

Park kieszonkowy z Nagrodą Architektoniczną „P
Park kieszonkowy z Nagrodą Architektoniczną „Polityki”

Park kieszonkowy z Nagrodą Architektoniczną „Polityki” 31/05/2023

Mamy to! Park kieszonkowy przy ul. Katowickiej został nagrodzony w prestiżowym plebiscycie tygodnika „Polityka”. Stworzony wspólnie z mieszkańcami według projektu pracowni projektzieleni.pl z Krakowa, otrzymał Nagrodę Internautów zdobywając blisko 40% głosów. We wtorek, 30 maja, podczas uroczystej gali nagrodę odebrał prezydent Mariusz Wołosz oraz autorki koncepcji.

Pałac w Miechowicach zaprasza na czerwcowe imprez
Pałac w Miechowicach zaprasza na czerwcowe imprezy

Pałac w Miechowicach zaprasza na czerwcowe imprezy 31/05/2023

Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w czerwcu. W programie nie zabraknie warsztatów szydełkowania, malarskich oraz pracy, spotkań autorskich, a także wernisażu wystawy. Z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń zapraszamy na: spotkanie autorskie z Markiem Blautem 3 czerwca, który będzie promował swoją książkę „Depozyt”, wernisaż wystawy Marcina Świądera 23

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 świętuje jubileus
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 świętuje jubileusz 70-lecia istnienia

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 świętuje jubileusz 70-lecia istnienia 31/05/2023

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 na stałe wpisał się w panoramę Karbia. Od 1953 roku w placówce uczniowie i młodzież rozwijają zainteresowania artystyczne, kulturalne, naukowe oraz aktywnie spędzają wolny czas.

Uwaga kierowcy! Prace remontowe na ul. Frenzla
Uwaga kierowcy! Prace remontowe na ul. Frenzla

Uwaga kierowcy! Prace remontowe na ul. Frenzla 31/05/2023

Od czwartku 1 czerwca drogowcy rozpoczną prace remontowe na ul. Frenzla na odcinku od ul. Dzierżonia do ul. Francuskiej oraz w rejonie pl. Szpitalnego w Bytomiu - Miechowicach. W związku z robotami drogowymi zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Prace na ul. Frenzla powinny zakończyć się 2 czerwca.

Uwaga przedsiębiorcy. Ważna informacja
Uwaga przedsiębiorcy. Ważna informacja

Uwaga przedsiębiorcy. Ważna informacja 31/05/2023

Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania wpłaty kolejnej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2023. Termin ten upływa z dniem 31 maja 2023 roku.

Bytomianka zdobyła brązowy medal w zawodach tria
Bytomianka zdobyła brązowy medal w zawodach triathlonowych

Bytomianka zdobyła brązowy medal w zawodach triathlonowych 31/05/2023

W ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Aleksandra Ilnicka-Łoza z Bytomia zdobyła brązowy medal.

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska 31/05/2023

Budowa hal magazynowych wraz z pomieszczeniami biurowymi na działkach nr 6701/484, 6002/495, 6700/495, 6702/495, 6727/493, 6705/491, 6706/484, 6001/495 (obręb Rozbark) przy ul. Siemianowickiej w Bytomiu, wraz z towarzyszącą infrastrukturą

do góry