• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 12358.

kanał
RSS
Zwiększamy częstotliwość kursowania śródmiej
Zwiększamy częstotliwość kursowania śródmiejskiej linii minibusowej

Zwiększamy częstotliwość kursowania śródmiejskiej linii minibusowej 10/04/2024

Będą korzystne dla pasażerów zmiany w kursowaniu śródmiejskiej linii minibusowej. Na wniosek prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza zwiększona zostanie częstotliwość kursowana linii, która będzie teraz odjeżdżać z przystanku Bytom Szkoła Medyczna co 60 minut w każdym kierunku jazdy. Zmianie ulegnie również numeracja śródmiejskiej linii. Minibus o nr 740 będzie kursował z przystanku Szkoła Medyczna w kierunku ul.

Ruszyły zapisy na 16. Bieg Konstytucji 3 Maja
Ruszyły zapisy na 16. Bieg Konstytucji 3 Maja

Ruszyły zapisy na 16. Bieg Konstytucji 3 Maja 12/04/2024

W piątek, 3 maja w Parku Kachla odbędzie się 16. Bieg Konstytucji 3 Maja. Zapisy, wyłącznie online, trwają do 26 kwietnia, a liczba miejsc ograniczona do 250 biegaczy.

Eklektyczne piękno kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 3

Eklektyczne piękno kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 3 12/04/2024

Wypiękniała wybudowana pod koniec XIX wieku w stylu eklektyzmu kamienica przy ul. Jagiellońskiej 3. Remont elewacji frontowej, która przyciąga wzrok fantazyjnymi, misternie kutymi  balustradami, zrealizowany został na zlecenie Wspólnoty Mieszkaniowej reprezentowanej przez firmę Certus Zarządzanie Nieruchomościami.

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska 12/04/2024

Obwieszczenie dot. wydanej decyzji Prezydenta Miasta Bytomia z dnia 12 kwietnia 2024 r. o środowiskowych uwarunkowaniach znak ASE.6220.3.2023 dla przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko polegającego na: „Zabudowie na terenie zakładu NIK-POL Sp. z o.o. podziemnych zbiorników na gaz LPG lub LNG dla potrzeb zasilania w paliwo urządzeń zakładowych oraz planowanych do realizacji turbin gazowych",

Wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy Bytom od 5 do 26 kwietnia 2024 roku

Wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy Bytom od 5 do 26 kwietnia 2024 roku 12/04/2024

Prezydent Bytomia informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2, na okres 21 dni, tj. od 5 do 26 kwietnia 2024 roku

Uwaga kierowcy. W sobotę 13 kwietnia zaplanowano
Uwaga kierowcy. W sobotę 13 kwietnia zaplanowano prace przy sygnalizacji świetlnej

Uwaga kierowcy. W sobotę 13 kwietnia zaplanowano prace przy sygnalizacji świetlnej 12/04/2024

Na pl. Michała Wolskiego w rejonie ul. Dworcowej /przejście dla pieszych/ w sobotę 13 kwietnia od godz. 6:00 do 14:00 firma ZIR W. Sylwestrzak i Spółka - Spółka Jawna będzie realizowała prace związane z koniecznością naprawy pętli indukcyjnych znajdujących się w nawierzchni jezdni. Sygnalizacja świetlna będzie pracowała w trybie trzech kolorów.

Warsztaty tańca ze zwycięzcą You Can Dance
Warsztaty tańca ze zwycięzcą You Can Dance

Warsztaty tańca ze zwycięzcą You Can Dance 12/04/2024

Z okazji jubileuszu 10-lecia Teatru Rozbark, 20 kwietnia odbędą się tam warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi tancerz, nauczyciel i choreograf Stefano Silvino – laureat  9. edycji You can dance – Po prostu tańcz! Są jeszcze wolne miejsca.

Dzisiaj na lodowisku w Bytomiu rozpoczęły się M
Dzisiaj na lodowisku w Bytomiu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Old Boys. W składach hokejowe legendy

Dzisiaj na lodowisku w Bytomiu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Old Boys. W składach hokejowe legendy 11/04/2024

Od czwartku do soboty (11-13 kwietnia) na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów trwają XXX Mistrzostwa Polski Old Boys w Hokeju na Lodzie. W awizowanych składach m.in. Gabriel Samolej, którego Amerykanie nazwali... archaniołem, utytułowany napastnik Polonii Bytom Adam Goliński oraz Krzysztof Zapała, który rozegrał ponad 130 spotkań w reprezentacji Polski. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy zabezpi
Rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy zabezpieczone prawidłowo. Kontrola WIOŚ bez zastrzeżeń

Rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy zabezpieczone prawidłowo. Kontrola WIOŚ bez zastrzeżeń 11/04/2024

Rurociągi tłoczne, które przebiegają przez teren zapożarowanej hałdy na granicy Bytomia i Radzionkowa zostały zabezpieczone przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w 2023 roku. Prace zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy z użyciem materiałów stanowiących produkty uboczne, dzięki czemu zapożarowana hałda nie zagraża już rurociągowi. Zakończona na początku kwietnia kontrola Śląskiego Wojewódzkiego

Plac Sikorskiego pełen muzyki
Plac Sikorskiego pełen muzyki

Plac Sikorskiego pełen muzyki 11/04/2024

Sąsiedztwo Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej z pl. Sikorskiego, gdzie codziennie pełno ludzi, tramwajów i dźwięków, zaowocowało Muzycznym Tramwajem, do którego już po raz kolejny zapraszają młodzi instrumentaliści. Odjazd już w najbliższą sobotę, o 10.00 z pl. Sikorskiego w kierunku pętli tramwajowej przy ul. Wrocławskiej. 

do góry