• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 6662.

kanał
RSS
Przygrywka do tryptyku - część 3
Przygrywka do tryptyku - część 3

Przygrywka do tryptyku - część 3 13/06/2021

Za nami trzecia i ostatnia część kulturalno - historycznego happeningu Przygrywka do Tryptyku Powstańczego organizowanego w ramach 100 - lecia III Powstania Śląskiego. Dziś /12 czerwca/ na bytomskim Rynku tradycja, której poświecono sobotni cykl, czekała na uczestników w każdym miejscu.

Nowy rozdział bytomskiego hokeja
Nowy rozdział bytomskiego hokeja

Nowy rozdział bytomskiego hokeja 12/06/2021

Na ulicę Pułaskiego 71 powróciły wspomnienia, sportowe emocje i nowe nadzieje na wielkie sukcesy. Dziś /12 czerwca/ odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, podczas której został rozegrany mecz pokazowy i uhonorowani zostali m.in. legendarni hokeiści Polonii Bytom.

Energia z zieleni, czyli Bytomski Kwietnik po raz
Energia z zieleni, czyli Bytomski Kwietnik po raz trzeci

Energia z zieleni, czyli Bytomski Kwietnik po raz trzeci 12/06/2021

Kiedy Piknikowa Polana w Parku Miejskim wypełnia się doniczkami, leżakami i kolorowymi stoiskami z rękodziełem i pachnącym jedzeniem, oznacza to, że Piękna Strona Miasta działa. W sielskiej atmosferze upływa  trzecia odsłona Bytomskiego Kwietnika  - imprezy, którą pokochali nie tylko miłośnicy zieleni.

Możliwe burze z gradem
Możliwe burze z gradem

Możliwe burze z gradem 12/06/2021

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś po południu /12 czerwca/ mogą wystąpić burze z ulewnym deszczem oraz silnymi porywami wiatru. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Polski Julii niestraszy
Polski Julii niestraszy

Polski Julii niestraszy 12/06/2021

Julia Kulas, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego, została finalistką II Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych.

Zbadaj się miej pewność
Zbadaj się miej pewność

Zbadaj się miej pewność 12/06/2021

To badanie trwa kilka minut, a może uratować życie. 5 lipca na parkingu Centrum Handlowego M1 stanie mammobus, w którym bytomianki w wieku od 50 do 69 lat będą mogły bezpłatnie się zbadać. Mobilna pracownia pojawi się też 26 lipca na Rynku.

Przerwa w pracy biblioteki
Przerwa w pracy biblioteki

Przerwa w pracy biblioteki 12/06/2021

W związku z aktualizacją systemu zarządzania biblioteką, gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Sobieskiego oraz filie biblioteki będą nieczynne od poniedziałku, 14 czerwca, do piątku, 18 czerwca.

Finał obchodów 100. rocznicy III Powstania Ślą
Finał obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego już 25 czerwca

Finał obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego już 25 czerwca 11/06/2021

To będzie jedno z największych widowisk artystycznych w naszym regionie, które uświetni zakończenie obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. 25 czerwca o 21.00 na bytomskim Rynku ponad 500-osobowy zespół artystów z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zaprezentuje najpiękniejsze utwory śląskich kompozytorów w ramach interdyscyplinarnego widowiska multimedialnego Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi.

Ogród sztuki w Parku Miejskim
Ogród sztuki w Parku Miejskim

Ogród sztuki w Parku Miejskim 11/06/2021

Po pandemicznym okresie suszy w kalendarzu imprezy, z bogatym programem pełnym soczystej zieleni powraca Bytomski Kwietnik. W sobotę, 12 czerwca o 10.00 na polanie piknikowej w Parku Miejskim odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej, którą pokochali miłośnicy obcowania z naturą.

Festyn u bytomskich judoków
Festyn u bytomskich judoków

Festyn u bytomskich judoków 11/06/2021

Już po raz kolejny sportowa rodzina skupiona wokół GKS Czarnych Bytom zwarła szeregi, by pomóc 19-letniemu Łukaszowi Wysockiemu, zawodnikowi UKS Feniks Bytom, który w zeszłym roku uległ wypadkowi. Dziś /11 czerwca/ u judoków odbył się festyn charytatywny pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację młodego judoki.

do góry