Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Afryka - piekło czy raj?

Afryka - piekło czy raj? Data publikacji: 2 października 2018Od trzydziestu lat podróżuje po świecie. Odwiedził kilkadziesiąt krajów. Fascynuje go egzotyka, Trzeci Świat i historia. Swoje niebezpieczne przygody, fascynujące miejsca i ludzi opisuje w książkach. Tadeusz Biedzki, pisarz, podróżnik odwiedzi Bytom 4 października o 16.00 na zaproszenie Stowarzyszenia Aktywny Senior Aktywny Człowiek Klub Podróżnika Globtroter. Spotkanie odbędzie się w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7.

Opowiem o współczesnej Afryce, o tym, co w niej piękne i fascynujące, jak również o jej okrutnym i strasznym obliczu. Opowiem także o swojej podróży w czasie, gdy panowała tam epidemia eboli, gdzie byłem jedynym polskim i jednym z nielicznych zachodnich reporterów – mówi podróżnik.

Podczas spotkania Tadeusz Biedzki zaprezentuje swoje książki podróżnicze i sensacyjno-historyczne. Opowieść zilustruje niezwykłymi, niekiedy przerażającymi fotografiami.

Tadeusz Biedzki jest autorem książek: „Sen pod baobabem” (nagroda Podróżnicza Książka 2012 roku), „Zabawka Boga” (nagrodzona przez Zakon Rycerski Templariuszy Honorowym Mieczem Dobrego Rycerza), „Dziesięć bram świata”, „W piekle eboli” (nagrodzona najważniejszą nagrodą w polskiej literaturze podróżniczej, tj. Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera) oraz „Ostatnie srebrniki”.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.