Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

900 tys. zł z programu "Sportowa Polska" dla Bytomia

900 tys. zł z programu "Sportowa Polska" dla Bytomia Data publikacji: 9 września 2019Gmina Bytom, klub sportowy Górnik Bytom oraz spółdzielnia mieszkaniowa „Nasz Dom” otrzymały łącznie blisko 900 tys. zł na poprawę infrastruktury sportowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Decyzję w tej sprawie ogłosił dzisiaj /9 września/ podczas konferencji prasowej na kortach tenisowych przy ul. Tarnogórskiej podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki Jan Widera. Najwięcej bo 428,5 tys. zł otrzymał klub sportowy Górnik Bytom na przebudowę kortów tenisowych, zaś gmina Bytom 415,4 tys. zł na przebudowę wentylacji na basenie w Szkole Podstawowej nr 54. Z ministerialnych środków skorzysta także spółdzielnia mieszkaniowa „Nasz Dom”, która otrzymała 50 tys. zł na Otwarte Strefy Aktywności.

To już kolejne pieniądze, jakie Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazuje na rozwój sportu w Bytomiu, w którym z każdym rokiem jest coraz lepsza baza sportowa – mówił podczas konferencji Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dzięki programowi „Sportowa Polska” w całym kraju kluby, gminy, a także inne podmioty mogą starać się o poprawienie stanu  infrastruktury sportowej. W ten sposób chcemy wspierać sport i zdrowy styl życia, jak również rozwój bazy sportowej, aby dzieci i młodzież mogły trenować w komfortowych warunkach – dodał Jan Widera.

Bardzo cieszy, że nasze miasto po raz kolejny zostało docenione przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przyznane nam środki umożliwią przebudowę kolejnego obiektu w Bytomiu, z którego korzystają dzieci i młodzież. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze miasto ma szansę rozwijać się sportowo i podnosić jakość infrastruktury sportowej - mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Warto dodać, że wymiana instalacji wentylacyjnej na basenie w Szkole Podstawowej nr 54 będzie realizowana w 2020 roku w trakcie wakacji, kiedy basen jest nieczynny. Oprócz wymiany systemu wentylacyjnego odświeżone zostaną również pomieszczenia szatni i łaźni. Łączny koszt inwestycji to około 850 tys. zł, z czego 415,4 tys. zł miasto pozyskało właśnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z kolei Górnik Bytom z ministerialnych środków przebuduje kort centralny, tak, aby można na nim rozgrywać międzynarodowe turnieje, jak również zbuduje trzy nowe korty w miejscu, gdzie stał kiedyś balon pneumatyczny. Całkowity koszt modernizacji obiektu Górnika Bytom planowany jest na około 1 mln zł.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W ramach programu mogą być budowane sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska, korty tenisowe, tory kolarskie, łucznicze, zaplecze szatniowo-sanitarne dla obiektów sportowych, a także urządzenia sportowe oraz prowadzone modernizacje i przebudowy obiektów sportowych.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.