Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

7 bytomskich sportowców nagrodzonych przez Marszałka Województwa Śląskiego

7 bytomskich sportowców nagrodzonych przez Marszałka Województwa Śląskiego Data publikacji: 14 lutego 2020Sportowcy z czterech bytomskich klubów otrzymali nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród nich są judocy i judoczki Czarnych Bytom i KS Polonii Bytom, tenisiści Górnika Bytom i reprezentant MKS MOSM Bytom.

W uroczystości, która odbyła się w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach oprócz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego wzięli udział również m.in.: Witold Bańka – prezydent Światowej Agencji Antydopingowej oraz sportowa ambasadorka Województwa Śląskiego – lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic. W sumie nagrody otrzymało aż 51 sportowców z naszego regionu, wśród których było aż siedmiu reprezentantów naszego miasta.

Wśród laureatów znaleźli się: Mateusz Kuchman /lekkoatleta – 1. miejsce w mistrzostwach Polski/ z MKS MOSM Bytom, trzej reprezentanci GKS Czarni Bytom: Natalia Kropska /1. miejsce w mistrzostwach Polski/, Wiktoria Marciniak /1. miejsce w mistrzostwach Polski/ oraz Paweł Drzymał, który wywalczył wicemistrzostwo Europy w judo. Warto również dodać, że nagrody otrzymali także dwaj tenisiści Górnika Bytom – Wojciech Marek i Mikołaj Lorens, którzy wywalczyli srebrne medale na mistrzostwach Europy oraz judoczka KS Polonia Bytom – Julia Kowalczyk, zdobywczyni brązowego medalu na mistrzostwach świata.

Warto dodać, że nagrody Marszałka Województwa Śląskiego przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw Polski. Nagrody przyznaje się zawodnikom, którzy mieszkają w województwie śląskim albo reprezentują w danym roku klub sportowy z terenu województwa śląskiego.

Po raz pierwszy nagrody wręczono za osiągnięcia z 2008 roku 30 sportowcom. Wśród nagrodzonych do tej pory znaleźli się m.in. Adam Małysz, Tomasz Sikora i Justyna Kowalczyk.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: Na zdjęciu judocy GKS Czarni Bytom/źródło: Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.