Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

4. Bytom Film Festiwal

4. Bytom Film Festiwal Data publikacji: 9 września 2018Rozpoczęty w czwartek Bytom Film Festiwal dobiegł końca. Przez kilka dni filmowi fani celebrowali tę sztukę w naszym mieście. Impreza zakończyła się w gmachu Sądu Rejonowego projekcją filmu Over The Limit.

Uczestnicy festiwalu zobaczyli między innymi: „Po prostu życie”, Perła w koronie”, „Pół życia w ciemnościach” czy „Nikt nie woła”. Gratką dla wszystkich była projekcja odrestaurowanej cyfrowo „Halki” z 1929 roku. Projekcja filmu odbyła się w Operze Śląskiej, a muzyka do tego filmu była grana na żywo przez orkiestrę Kixnare.

W programie znalazł się również pokaz specjalny, nominowanego do Oskara, filmu bytomianki „Twój Vincent”. Film ten został stworzony z 65 000 klatek, ręcznie namalowanych przez 125 artystów z całego świata. Po filmie odbyło się spotkanie z współtwórcą filmu Hugh Welchmanem.

Miejsce, w którym kończymy tę trzydniową wędrówkę po świecie filmu, jest wyjątkowe tak samo jak wyjątkowy jest ten festiwal. Jego formuła stwarza nie tylko doskonałą okazję do przypomnienia dorobku narodowego dziedzictwa sztuki filmowej, spotkania wielkich nazwisk środowiska filmowego, ale i dyskusji o tym dokąd zmierza kino – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia na zakończeniu festiwalu.

Wyłoniono również zwycięzców konkursów na najlepszą fabułę, najlepszy dokument oraz najlepszą animację/eksperyment. Laureaci otrzymali statuetkę Bytomskiego Lwa.

Zakończenie festiwalu odbyło się na dziedzińcu Sądu Rejonowego. Wyświetlone zostały zwycięskie filmu, a na koniec zaprezentowano film Marty Prus „Over the limit”.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.