Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych Data publikacji: 9 lipca 2018Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Termomodernizacja hal sportowych to z pewnością świetna wiadomość dla młodych sportowców. Remont obiektów poprawi nie tylko ich standard, ale przede wszystkim komfort trenujących tam dzieci i młodzieży
– mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Cieszę się również, że miasto pozyskało kolejne środki zewnętrzne, które umożliwią nam przeprowadzenie tej ważnej inwestycji sportowej – dodaje prezydent Bartyla.

W hali przy ul. Kosynierów 15 w Bytomiu – Szombierkach przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja obiektu. W ramach prac, jakie zostaną zrealizowane zaplanowano: ocieplenie i izolację ścian hali, wymianę i ocieplenie dachu, wymianę drzwi, okien zewnętrznych i instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych oraz zainstalowanie 10 kolektorów słonecznych. Przypomnijmy, że hala przy ul. Kosynierów służy przede wszystkim koszykarzom, ale rozgrywane są tam również mecze piłki nożnej halowej.

Z kolei w hali przy ul. Strzelców Bytomskich 131 na Stroszku termomodernizacja obiektu obejmie wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie dachu nad halą oraz przybudówkami, wymianę drzwi i okien zewnętrznych, a także ocieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych.

Hala na Stroszku wykorzystywana jest przez sekcje Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego, w tym między innymi: piłkę ręczną, piłkę nożną, hokej na lodzie oraz boks. W obiekcie rozgrywane są również mecze, turnieje i zawody sportowe, w których uczestniczą młodzieżowe drużyny z Bytomia i regionu śląskiego.

Warto dodać, że koszt termomodernizacji hal wyniesie blisko 3,2 mln zł /do 1,5 mln hala przy ul. Kosynierów oraz do 1,7 mln zł hala przy ul. Strzelców Bytomskich/, a na obydwie inwestycje zostaną wkrótce podpisane umowy o dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum OSiR Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.