Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża

100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża Data publikacji: 1 grudnia 2019Polski Czerwony Krzyż w tym roku obchodzi 100 lat istnienia. Z tej okazji wczoraj /30 listopada/ w Teatrze Rozbark odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczono zasłużonym działaczom PCK odznaki oraz  jubileuszowe medale.

Ponieważ działalność humanitarna PCK obejmuje m.in. krwiodawstwo, pierwszą pomoc, wychowanie zdrowotne, wsparcie psychologiczne, pracę z młodzieżą, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele tych środowisk, także władze miasta. Tego dnia wręczono działaczom  puchary i medale.

Wśród nich znaleźli się krwiodawcy, ale uhonorowano również innych zasłużonych dla działalności PCK. Warto wspomnieć, że Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu w tym roku świętuje 67-lecie działalności.

Organizacja powstała po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku jako Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża. PCK pierwszą stację przetaczania krwi powołał w 1935 roku. Organizacja to nie tylko zbiórki krwi. To szeroki wachlarz działań nastawionych np. na naukę właściwych postaw w przypadku wystąpienia klęsk, katastrof i wypadków, działania na rzecz osób potrzebujących – ubogich, chorych, niepełnosprawnych, promocja zdrowego stylu życia itd.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom,fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.