Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

10-lecie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

10-lecie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Data publikacji: 30 października 2018Spektakle teatralne oraz pokazy projektów studenckich uświetnią 10. rocznicę powstania w Bytomiu Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Zapraszamy od 3 do 7 listopada na deski Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark” oraz do siedziby WTT przy ul. Piłsudskiego.

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku, staraniami Władz Uczelni przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca, z siedzibą w Bytomiu. Od niemal 10 lat na Śląsku kształcą się kolejne pokolenia aktorów - tancerzy którzy zdobywają coraz większe uznanie polskiego teatralnego świata. Absolwenci Wydziału regularnie grają w najważniejszych teatrach oraz wielu filmach, a umiejętności pracy z ciałem daje im nowe możliwości rozwoju w aktorskiej profesji.

Spośród znakomitych wykładowców tego Wydziału wymienić należy: prof. Jerzego Stuhra, prof. Jana Peszka, prof. Jerzego Święcha, prof. Jadwigę Leśniak-Jankowską, dr hab. Janusza Skubaczkowskiego, dr Jacka Łumińskiego, dr Sylwię Hefczyńską-Lewandowską, a także wielu innych choreografów i reżyserów przyjeżdżających regularnie na warsztaty i wykłady gościnne.

W trakcie obchodów 10-lecia WTT w Bytomiu zaprezentowane zostaną między innymi spektakle:  „CPH4” – chor. J. Łumiński, „Gdzie Jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!” – reż. J. Peszek, „Stany Skupienia” – chor. J. Przybyłowicz oraz „Bal w Operze” – reż. J. Stuhr, a także pokazy projektów studenckich.

Poniżej prezentujemy repertuar z okazji 10-lecia WTT w Bytomiu:

3.11.2018 / godz. 19.00 / Teatr Rozbark – CPH4 – chor. J. Łumiński;
4.11.2018 / godz. 16.00, godz. 18.00 / Wydział Teatru Tańca (s. 206, s. 307) – pokazy projektów studenckich;
5.11.2018 / godz. 19.00 / Teatr Rozbark – Gdzie Jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! – reż. J. Peszek/zamknięcie;
6.11. 2018 / godz. 19.00 / Wydział Teatru Tańca – Stany Skupienia – chor. J. Przybyłowicz/zamknięcie;
7.11.2018 / godz. 19.00 / Teatr Rozbark – Bal w Operze – reż. J. Stuhr/zamknięcie.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: WTT Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.