Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

1. Bytomska Barbórka

1. Bytomska Barbórka Data publikacji: 2 grudnia 2013Wszystko to co kochają miłośnicy wyścigów samochodowych można było zobaczyć w niedzielę podczas „1 Bytomskiej Barbórki”, czyli czwartej rundy amatorskiego rajdu „Szombierki Rally Cup 2013”.

Dzisiejsze ściganie było niestety już ostatnim w tym roku. Czwarta odsłona zawodów zakończyła cały rajd, który niewątpliwie był wielkim sukcesem organizatorów. Jesteśmy jak zawsze bardzo zadowoleni. Pogoda tradycyjnie nas nie rozpieszcza, ale na starcie zawodów stawiło się dziś aż 56 załóg – informuje Ireneusz Łasa – organizator zawodów. Emocje były olbrzymie, śliska nawierzchnia dała nam się we znaki, dlatego o końcowym zwycięstwie w poszczególnych klasach bardzo często decydowały ułamki sekund – dodaje Łasa.

W niedzielne przedpołudnie na terenie zawodów przy stadionie GKS „Szombierki” pojawiły się tłumy bytomian. W samym rajdzie wystartowało aż 56 załóg podzielonych na 4 klasy, w zależności od pojemności silnika. Rajdowcy przejechali dziś cztery pętle o długości 2,5 km, na całkowicie od nowa skonfigurowanej trasie. Najlepsi z nich odebrali puchary i cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy zawodów przygotowali także szereg innych atrakcji. Kibice mieli możliwość wstępu do Parku Maszyn czy przejazdu na fotelu pilota w prawdziwym samochodzie rajdowym i driftingowym.  Można było także oddać dziś krew w specjalnie podstawionym krwiobusie. Na jednego z oddających czekała dziś nie lada gratka przygotowana przez organizatorów. Zwycięzca losowania nie dość, że pomógł oddając krew, to jeszcze przejechał się repliką Forda Focusa, którą słynny Janusz Kulig zdobył wicemistrzostwo Europy.

Oficjalne podsumowanie całego rajdu "Szombierki Rally Cup 2013" odbędzie się w Bytomiu już na początku stycznia, a wyniki dzisiejszych zawodów prezentujemy poniżej.Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.