Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 maja 2019, Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom potrzebuje reprezentacyjnego Śródmieścia. Ogłasza nabór na nowe pomysły do GPR

27 maja ruszy nabór uzupełniających przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji - zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Tym razem mają one być skoncentrowane w centrum Bytomia.

15 lat w UE. Jak zmienił się Bytom?

Ponad 900 mln zł pozyskał Bytom w ciągu 15 lat obecności w Unii Europejskiej. Film pokrótce prezentujący unijne inwestycje zaprezentowano wczoraj w Teatrze Rozbark podczas wręczenia Bytomskich Nagród Europejskich. 

Monitoring GPR. W jakim kierunku powinny pójść zmiany?

Śródmieście powinno być wizytówką miasta i tam należy zintensyfikować działania rewitalizacyjne - wynika z raportu monitoringu Gminnego Programu Rewitalizacji. Po dwóch latach od przyjęcia GPR-u miasto sprawdza, czy założone wcześniej cele odnowy były właściwe i czy przynoszą one spodziewane efekty.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

1,5 mln zł na remonty mieszkań komunalnych

1,5 mln zł na remonty mieszkań komunalnych Data publikacji: 28 stycznia 2019Miasto przeznaczy 1,5 mln zł na remont mieszkań z zasobów komunalnych – uchwałę w tej sprawie przegłosowali podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej (28 stycznia) bytomscy radni.

Wiem, że to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć porządkowanie spraw komunalnych w mieście
– mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, który przygotował projekt uchwały, która umożliwi przekazanie środków finansowych na remont mieszkań komunalnych.

Zaproponowana zmiana budżetowa umożliwi przeznaczenie około 1,5 mln zł na remont ok. 30 mieszkań w Śródmieściu. Będą one przekazane rodzinom wykwaterowanym z budynków wyłączonych z użytkowania decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Obecnie czekają one na lokal zamienny w hostelach. Środki będą także przeznaczone na remont części wspólnych budynków komunalnych. Jest wiele kamienic, w których po wyremontowaniu dachu czy klatki schodowej lokale mogą trafić do bytomian, chcących wyremontować mieszkanie na koszt własny przyszłego najemcy – mówi prezydent. To będzie bardzo długi i bardzo kosztowny proces, ale im szybciej zaczniemy, tym szybciej bytomianie będą mogli cieszyć się swoimi mieszkaniami.

Brak mieszkań jest jednym z największych problemów Bytomia. Kolejka oczekujących na mieszkania komunalne jest bardzo duża. Obecnie tylko na lokale socjalne czeka ponad 1100 rodzin.

Działamy, aby jak najszybciej usprawnić przyznawanie mieszkań bytomianom. Jestem przekonany, że przez lata system ten nie funkcjonował właściwie. Dochodziło do wielu nieprawidłowości
– dodaje Mariusz Wołosz. Dlatego też powołano zespół kontrolny, który sprawdzi procedury przyznawania mieszkań w poprzednich latach. Kilka tygodni temu w Bytomskich Mieszkaniach doszło też do zmiany na stanowisku dyrektora – objęła je Grażyna Bujnicka-Moździerz.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.